Energa Net na podium turnieju w Siedlcach (wideo)

Siatkówka 09 września 2017 0 Komentarzy

Drugiego dnia turnieju w Siedlcach siatkarze Energi Net Ostrołęka rozegrali dwa ciekawe spotkania: najpierw pokonali APP Krispol Września 3:0, a następnie po tie-breaku uznali wyższość KPS Siedlce. Dało to biało-czerwonym trzecie miejsce w turnieju.

W porannej sesji meczów podopieczni Mateusza Mielnika zmierzyli się z APP Krispolem Września. Początek meczu był wymarzony - ostrołęczanie dobrze grali blokiem, m.in. dzięki temu na tablicy wyników pojawiło się 14:5 dla Energi Net. Pierwszoligowcy prowadzeni przez Mariana Kardasa popełniali sporo prostych błędów, a to była woda na młyn dla naszych siatkarzy. Po asie serwisowym Zalewskiego przewaga sięgnęła już 11 punktów. Udało się utrzymać ją do końca i wygrać seta 25:14.

W drugim secie emocji było już dużo więcej, a od stanu 19:21 ostrołęccy siatkarze pokazali, że końcówki mogą być ich specjalnością w nowym sezonie, bo najpierw wyrównali na 21:21, a po kapitalnym bloku Obuchowicza i Zdrojewskiego wyszli na prowadzenie 23:22. Seta skutecznym atakiem zakończył Patryk Szwaradzki - 25:23. Trzeci set to już niemal pełna kontrola boiskowych wydarzeń. Energa Net zagrał dobry mecz i zasłużenie wygrał 3:0 (14, 23, 19).

Kolejna dawka siatkówki dostarczona została kibicom w wieczornej serii gier. Biało-czerwoni zmierzyli się z gospodarzami - KPS Siedlce. Podczas turnieju w Ostrołęce było 3:2 dla Energi Net, a w Siedlcach historia się powtórzyła: gospodarz turnieju wygrał po tie-breaku, tym razem był to KPS. Ostrołęczanie postraszyli jednak graczy Witolda Chwastyniaka, gdyż prowadzili już 2:1 w setach. Trochę szkoda seta numer cztery, gdyż był on do wygrania - KPS zwyciężył dopiero w grze "na przewagi". Kolejny set doświadczenia w grze z pierwszoligowcem na pewno nie zaszkodzi w sezonie. Wynik końcowy: KPS - Energa Net 3:2 (25:17, 20:25, 15:25, 26:24, 15:11).

Podsumowując: Energa Net w turnieju w Siedlcach zagrał trzy mecze z pierwszoligowcami. W meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki padł wynik 0:3, do tego 3:0 z APP Krispolem Września i 2:3 z KPS Siedlce. Turniej wygrała Lechia, przed KPS, Energą Net i APP Krispolem. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Energi Net Ostrołęka wybrany został Paweł Zdrojewski. Liga rusza już 30 września, a pierwszy mecz o stawkę ostrołęccy siatkarze zagrają 23 września w Pucharze Polski.

Skład Energi Net na turnieju w Siedlach: Paweł Zdrojewski, Michał Tomczak, Łukasz Stojke, Kamil Guzewicz, Dominik Zalewksi, Kamil Graczyk, Tomasz Obuchowicz, Arkadiusz Piasta, Jakub Macyra, Tobiasz Wojtkowski, Patryk Szwaradzki, Grzegorz Kowalczyk, Jakub Nurczyński.