Energa Ostrołęka z drugim zwycięstwem w sezonie!

Siatkówka 09 października 2016 Komentarzy

Energa Ostrołęka pokonała UKS IFLO Zakład Karny Biała Podlaska 3:1 w wyjazdowym spotkaniu 3. kolejki II ligi siatkarzy. Gracze prowadzeni przez Mateusza Mielnika dość niespodziewanie przegrali pierwszego seta, ale w kolejnych partiach byli już stroną przeważającą.

Faworytem sobotniego starcia w Białej Podlaskiej była drużyna z Ostrołęki, która w ubiegłym sezonie występowała jeszcze na parkietach pierwszej ligi. Dość niespodziewanie jednak pierwsza odsłona należała do drużyny gospodarzy, stworzonej z siatkarzy i funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej - wielokrotnego mistrza Polski służby więziennej. Podopieczni Piotra Pierzchalskiego wygrali inauguracyjną odsłonę 25:20.

W kolejnych partiach wyraźnie lepsza była już ekipa z Ostrołęki. Porażka w pierwszym secie wyzwoliła wśród siatkarzy Energi sportową złość, co zaowocowało pogromem w drugim secie 25:11. Następny set również należał do biało-czerwonych, tym razem różnicą siedmiu punktów. Kropkę nad "i" podopieczni trenera Mielnika postawili w secie czwartym - 25:23 i zasłużone trzy punkty wróciły do Ostrołęki.

Było to drugie zwycięstwo w trzecim meczu ligowym siatkarzy Energi Ostrołęka. Siedem punktów i bilans setów 8:4 pozwala na plasowanie się w czołówce ligowej tabeli. W kolejny weekend Energa pojedzie do Wołomina na spotkanie z tamtejszym Huraganem. Powrót przed ostrołęcką publiczność dopiero 22 października, wtedy to w hali im. Gołasia odbędzie się spotkanie z AZS Czołg Uniwersytet Warszawski. Więcej o meczu z UKS IFLO oraz ligowa tabela już wkrótce w naszym serwisie sportowym.

UKS IFLO Zakład Karny Biała Podlaska - Energa Ostrołęka 1:3 (25:20, 11:25, 18:25, 23:25)

Energa: Zdrojewski, Piasta, Kuźma, Szwaradzki, Zalewski, Graczyk, Nurczyński (libero) oraz Głowacki, Walczak.