Energa Pekpol na remis w pierwszym sparingu [ZDJĘCIA]

Siatkówka 28 sierpnia 2013 Komentarzy

Około 150 widzów oglądało pierwszy sprawdzian siatkarzy Energi Pekpol Ostrołęka przed nowym sezonem. Podopieczni Andrzeja Dudźca zremisowali w nim ze Ślepskiem Suwałki 2:2. Trenerzy już przed meczem umówili się, że obie ekipy zagrają między sobą cztery sety.

Gospodarze przystąpili do tego meczu bez lekko kontuzjowanego Adriana Mihułki. Podstawowy libero naszej drużyny został jednak zastąpiony przez 17-letniego kolegę z drużyny juniorów Pawła Murzyna. Oprócz wspomnianego młodego libero przez pierwsze dwa sety na boisku przebywali: Grzegorz Pietkiewicz, Łukasz Owczarz, Maciej Krzywiecki, Artur Jacyszyn, Jakub Kowalczyk i Karol Szczygielski. W tych partiach minimalnie lepsi byli goście, którzy wygrali do 22 i 23.

Na dwie kolejne partie trener Andrzej Dudziec oddelegował na parkiet następujący skład: Kamil Obrębski, Artur Jacyszyn, Michał Przybylski, Damian Wierzbicki, Karol Szczygielski, Damian Boruch oraz Maciej Krzywiecki na pozycji libero. W czwartym secie Karola Szczygielskiego zastąpił Jakub Kowalczyk. Taki skład wygrał dwa sety ze Ślepskiem do 20 i 23, doprowadzając do remisu 2:2. Wynik tego meczu nie był jednak najważniejszy.

Co ciekawe, spotkanie przyciągnęło do hali im. Gołasia sporą publiczność jak na mecz bez stawki i do tego rozgrywany w środku tygodnia. Około 150 widzów oklaskami nagrodziło graczy Energi Pekpol za grę w pierwszym test-meczu. Kolejne już w sobotę i niedzielę w Wyszkowie - tam biało-czerwoni zmierzą się z zespołami z Plus Ligi (BBTS Bielsko-Biała i AZS Politechnika Warszawska) oraz z gospodarzami z Wyszkowa.

Energa Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 2:2 (22:25,23:25, 25:20, 25:23)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Jacyszyn, Owczarz, Kowalczyk, Szczygielski, Murzyn (libero) oraz Wierzbicki, Obrębski, Przybylski, Boruch.