Energa podejmie Huragan Wołomin

Siatkówka 06 stycznia 2017 0 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka wracają do rozgrywek II ligi po trzech tygodniach przerwy. Już jutro w hali im. Arkadiusza Gołasia podejmą oni Huragan Wołomin, z którym już w tym sezonie zdołali wygrać za trzy punkty. Czy tak samo będzie tym razem?

W październikowym spotkaniu w Wołominie biało-czerwoni wygrali 3:1, choć nie ustrzegli się błędów. Ostatecznie udało się jednak wywieźć trzy punkty.

- Cieszą mnie te trzy punkty, choć styl pozostawia jeszcze trochę do życzenia. W pierwszym i trzecim secie zagraliśmy swoje, a w drugim rozluźniliśmy się i rywal nas dogonił w końcówce. Wkradła się nerwowość, daliśmy rywalom pożywkę i to mi się nie podobało. Cieszę się jednak ze zwycięstwa na trudnym terenie - mówił wtedy trener Mateusz Mielnik.

Po półmetku rozgrywek powiedzieć można, że sobotni rywal Energi nie zachwyca. Wołomińscy siatkarze z 14 meczów wygrali tylko 3 i zajmują 11. miejsce w tabeli. Nie oznacza to, że należy ich lekceważyć - w ostatniej kolejce urwali oni punkt aspirującemu do czołówki zespołowi BAS Białystok. Nie da się jednak ukryć, iż to Energa będzie zdecydowanym faworytem tego starcia i każdy inny rezultat niż trzy punkty dla gospodarzy będzie niespodzianką.

Energa przystąpi do meczu bez Doriana Poinca, który przeszedł zabieg i nie wiadomo jak szybko wróci do gry. Trener Mateusz Mielnik przesunął atakującego Patryka Walczaka na przyjęcie, na atak powędrował z kolei młody Łukasz Stojke - wszystkie pozycje są więc obsadzone, a drużyna czeka na kolejne stracie. Jak wypadnie Energa po świątecznej przerwie? Przekonamy się już jutro. Początek meczu o godzinie 18.00 w hali im. A. Gołasia. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy.