Energa rozprawiła się z Metrem [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 05 listopada 2016 Komentarzy

Energa Ostrołęka kontynuuje zwycięską passę w II lidze siatkarzy. Tym razem biało-czerwoni przed własną publicznością pokonali Metro Warszawa 3:0. Wynik może jednak być trochę mylący, gdyż było to naprawdę wyrównane spotkanie.

O tym, że Energa nie będzie miała łatwego zadania w starciu z Metrem, przekonaliśmy się już w pierwszym secie. Podopieczni Mateusza Mielnika dłuższy czas prowadzili grę punkt za punkt ze swoimi przeciwnikami. Goście grali ambitnie i walczyli o każdą piłkę, dzięki czemu siatkarze Energi nie mogli wypracować sobie większej przewagi. Wszystko rozegrało się w końcówce, po krótkiej wymianie ciosów ostrołęczanie wygrali 26:24. To był prawdziwy mecz walki.

W drugim secie przewaga Energi była większa. Gospodarze postawili odważniej na zagrywkę, a do tego mocną stroną biało-czerwonych (podobnie jak w poprzednich meczach) był blok. Trener Mateusz Mielnik przy ławce rezerwowych namawiał swoich zawodników do agresywniejszej gry, dzięki czemu biało-czerwoni prezentowali dużą ambicję w swoich boiskowych poczynaniach. Wygrana 25:21 przybliżyła Energę do końcowego triumfu.

Set trzeci to kolejne emocje, nie zawsze jednak pozytywne, gdyż w jednej z akcji urazu kostki doznał środkowy naszej drużyny Tomasz Obuchowicz. Prawdziwe "wejście smoka" zanotował jednak Arkadiusz Piasta. Doświadczony środkowy ostrołęckiej drużyny zanotował dwa efektowne bloki, dołożył jeszcze atak i kąśliwą zagrywkę, dzięki czemu Energa wypracowała przewagę nad rywalem. Przy piłce meczowej nastąpiło jednak rozprężenie Energi i udane akcje Metra napędziły ten zespół - na tablicy wyników pojawił się w końcu wynik 24:24. Po kolejnych akcjach mieliśmy już jasność: pomyłka atakującego Metra sprawiła, że Energa wygrała 27:25 i w całym meczu 3:0.

Było to szóste zwycięstwo w siódmym meczu Energi w tym sezonie. Z ciekawostek meczowych warto dodać, że pierwszym sędzią tego meczu był były zawodnik ostrołęckiego klubu Jakub Dzikuć - występował on w zespole biało-czerwonych w sezonie 2008/09.  Po sobotnim meczu biało-czerwoni odskoczyli rywalom w ligowej tabeli i są samodzielnym liderem. W przyszłym tygodniu czekają nas dwa ważne spotkania siatkarzy Energi: 9 listopada na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski oraz 12 listopada w Ostrołęce z BAS Białystok.

Energa Ostrołęka - Metro Warszawa 3:0 (26:24, 25:21, 27:25)

ENERGA: Zdrojewski, Szwaradzki, Obuchowicz, Kuźma, Poinc, Zalewski, Nurczyński (libero) oraz Piasta, Głowacki, Walczak, Graczyk.

Wyniki 7. kolejki II ligi:

Centrum Augustów - Huragan Wołomin 3:0 [25:21, 25:17, 25:20]
Lesan Halinów - MOS Wola Warszawa 1:3 [28:30, 25:19, 20:25, 17:25]
AZS UWM Olsztyn  - BAS Białystok 3:0 [27:25, 25:18, 25:16]
UKS Biała Podlaska - Huragan Międzyrzec Podlaski  0:3 [17:25, 20:25, 26:28]
Energa Ostrołęka  - Metro Warszawa 3:0 [26:24, 25:21, 27:25]
Czołg AZS Uniwersytet Warszawski - Legia Warszawa 1:3 [25:17, 22:25, 24:26, 24:26]