Energa z trzema punktami w wyjazdowym starciu z BAS-em!

Siatkówka 11 lutego 2017 5 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Biało-czerwoni pokonali na wyjeździe BAS Białystok 3:1. Trzy punkty wracają do Ostrołęki, a wraz z nimi niemal pewnie miejsce w pierwszej "dwójce" rundy zasadniczej.

Siatkarze Energi przystąpili do meczu bez kontuzjowanych Pawła Zdrojewskiego i Doriana Poinca. Ich brak przysparzał trenerowi ostrołęckiego zespołu sporego bólu głowy, ale okazało się, że zespół Energi potrafi walczyć w każdych warunkach.

Biało-czerwoni dobrze weszli w mecz i wygrali pierwszego seta do 22, mimo tego, że na półmetku tej partii BAS prowadził różnicą dwóch punktów (15:13). Drugą odsłonę lepiej zaczęli białostocczanie, wyszli oni na czteropunktowe prowadzenie 10:6, a później już tylko utrzymywali przewagę. Wygrana do 22 pozwoliła BAS-owi na wyrównanie stanu meczu. Trzeci set był niezwykle ciekawy - Energa prowadziła przez większą część seta, ale różnicą 1-2 punktów. Ambitna gra gospodarzy doprowadziła do stanu 20:20, a od tego momentu kapitalną grę zaprezentowali gracze Mateusza Mielnika. Wygrana do 21 i Ostrołęka była bliska trzech punktów.

Wystarczyło jedynie wygrać czwartego seta. To nie okazało się jednak łatwe, bowiem BAS wyszedł na prowadzenie 11:8 i o czas musiał poprosić trener Mielnik. Od tego momentu gra ostrołęczan wyglądała już zupełnie inaczej i biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 17:14. Chwilę później było już po 17, a po kilku kolejnych akcjach na tablicy wyników widniał rezultat 23:23. Decydujące momenty lepiej wytrzymali jednak ostrołęccy siatkarze i wpadli sobie w ramiona w szale radości. Trzy punkty jadą do Ostrołęki!

- Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy, bo nikt tu jeszcze nie wygrał. Może być tak, że do końca sezonu wygramy tu tylko my. BAS to trudny zespół, siłowy, zagrał mocną zagrywką, ale przetrzymaliśmy to i zasłużenie wygraliśmy. Teraz czeka nas mecz z MOS-em, myślę, że przez 20 kolejek pokazaliśmy, że warto nas wspierać i liczę na kibiców, że w środę wypełnią halę im. Gołasia - skomentował "na gorąco" trener Mateusz Mielnik.

Cóż, wypada tylko zaprosić na środę 15 lutego na godz. 18.00 do hali im. Arkadiusza Gołasia. Hit II ligi pomiędzy Energą Ostrołęka a MOS Wola Warszawa zapowiada się pasjonująco. Tekstową relację na żywo przeczytacie w naszym serwisie sportowym. Więcej o meczu z BAS-em już jutro.

BAS Białystok - ENERGA Ostrołęka 1:3 (22:25, 25:22, 21:25, 23:25)

ENERGA: Głowacki, Szwaradzki, Graczyk, Zalewski, Obuchowicz, Kuźma, Nurczyński (libero) oraz Walczak, Kubeł, Stojke.