Falstart Energi Ostrołęka na początek półfinału II ligi [WIDEO]

Siatkówka 21 kwietnia 2017 5 Komentarzy

Nie udał się siatkarzom Energi Ostrołęka pierwszy mecz w turnieju półfinałowym II ligi w Wilczynie. Biało-czerwoni po dość jednostronnym pojedynku przegrali ze zwycięzcą pierwszej grupy Olimpią Sulęcin 0:3. Przed biało-czerwonymi jeszcze dwa mecze w tych zmaganiach.

Pierwszy punkt dla ostrołęckiej drużyny podczas turnieju w Wilczynie zdobył Dominik Zalewski, atakując pewnie z prawej strony. Na początku mecz był dość wyrównany, ale okres słabszej gry biało-czerwonych spowodował, że Olimpia wyszła na prowadzenie 9:6. Przy stanie 11:7 dla sulęcinian o czas poprosił trener Mateusz Mielnik. Nie zmieniło to jednak obrazu gry, bo chwilę później było 14:9 dla Olimpii. Zawodnicy z Sulęcina nakręcali się i po zagrywce punktowej Zarębskiego było 17:11, wtedy o drugi czas poprosił trener Mielnik. Po kolejnym błędzie w przyjęciu zagrywki gracze Energi przegrywali już 13:20. Ostatecznie inauguracyjna partia zakończyła się wygraną Olimpii Sulęcin 25:19.

Drugiego seta lepiej rozpoczęła Olimpia, która prowadziła już 5:2. Ostrołęczanie wzięli się w garść i wyszli na prowadzenie 6:5 po dobrych zagrywkach Obuchowicza. Niestety, szczęście nie trwało długo, bowiem przy stanie 14:11 dla Olimpii interweniować musiał trener Mateusz Mielnik i wezwał zawodników do siebie. Poskutkowało, bo chwilę później było już 14:14. Olimpia ponownie wyszła na dwupunktowe prowadzenie 19:17 po kapitalnym bloku na lewym skrzydle. Po długiej wymianie zablokowany został Szwaradzki, przez co mieliśmy już 21:18 dla Sulęcina. Niestety, w tym secie gracze Energi popełniali dużo błędów na zagrywce - lądujące w siatce piłki mocno irytowały i były przyczyną prowadzenia Olimpii. Po bloku Sławiaka Olimpia miała piłkę setową przy stanie 24:20. Energę do gry poderwał jeszcze Zalewski, popisał się on zagrywką punktową, po której czas wziął trener Łukasz Chajec. Drugiego seta zakończył autowy atak Poinca. Olimpia była o krok od zwycięstwa w całym meczu.

Początek trzeciego seta był wyrównany, choć nie stał na najwyższym poziomie, bo obie drużyny często myliły się w polu zagrywki. Choć większą inicjatywę przejawiała Energa, to na tablicy mieliśmy wynik 7:7. Dopiero od stanu 12:12 dwa punkty z rzędu zdobyła Olimpia, budując pierwszą w tym secie przewagę większą niż jeden punkt. Trener Mateusz Mielnik wziął czas przy stanie 16:13 dla Olimpii, a ta wciąż budowała prowadzenie. Przewaga Olimpii sięgnęła już siedmiu punktów (21:14) i stało się jasne, że biało-czerwonym będzie ciężko wygrać ten mecz. Kolegów do walki próbował jeszcze poderwać Kamil Graczyk, lecz tego dnia Olimpia była nie do zatrzymania. Gracze w niebieskich strojach zwyciężyli 3:0.

Aby mieć szanse na awans do finału II ligi, Energa musi wygrać dwa kolejne spotkania. Jutro biało-czerwoni zmierzą się z MOS Wola Warszawa, a w niedzielę zmierzą się z Wilkami Wilczyn.

Olimpia Sulęcin - Energa Ostrołęka 3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

Energa: Poinc, Szwaradzki, Obuchowicz, Kuźma, Zalewski, Zdrojewski, Nurczyński (libero) oraz Walczak, Głowacki, Graczyk.