Fantastyczny sukces! Adrian Duszak z medalem Mistrzostw Świata!

Inne 13 października 2018 2 Komentarze

Adrian Duszak z Dylewa został brązowym medalistą Mistrzostw Świata w teqball! To historyczny sukces zawodnika, specjalizującego się także we freestyle football'u. Mistrzowski turniej odbył się we francuskim Reims.

Teqball to dyscyplina sportu, która narodziła się na Węgrzech. Zawodnicy przebijają piłkę na drugą stronę specjalnego stołu, przypominającego stół do tenisa. Najważniejsze zasady teqball to:

- Nie dotykając piłki więcej niż 3 razy, należy zwrócić ją na połowę przeciwnika.
- Wejście w kontakt fizyczny ze stołem lub jego elementem są sprzeczne z zasadami.
- Nie można dwa razy pod rząd odbić piłki tą samą częścią ciała
- Piłka może być zagrana na połowę przeciwnika przy użyciu tej samej części ciała nie więcej niż 2 razy.

/za polsatsport.pl/

Adrian Duszak Mistrzostwa Świata rozpoczął od wygranych grupowych. Pokonał wszystkich czterech rywali - Yousifa Al Saquera z Kuwejtu 20:7, Tomasa Macurka z Czech 20:3, Israela Gabriela z Meksyku 20:12 i Aleksandra Obidina z Rosji 20:13.

W dalszych grach Duszak także szedł jak burza. Wygrał z Romainem Gesmierem z Francji 2:0 (20:7, 20:15), później pokonał Niemca Joela Nissleina 2:0 (20:19, 20:19), lecz w walce o finał okazał się gorszy od Węgra Arpada Siposa 0:2 (5:20, 16:20). W meczu o brąz znów nie było żadnych wątpliwości. Duszak pokonał Czarnogórca Bogdana Mrojevicia 2:0 (20:12, 20:10).

W grze podwójnej Duszak wraz z Konradem Nowickim doszli do 1/8 finału, gdzie przegrali z parą z Czarnogóry.

To kolejny wspaniały sukces w karierze Adriana Duszaka. Niedawno został on mistrzem Polski w teqball, o czym mogliście przeczytać w naszym serwisie. Gratulujemy!