Fight Academy w Czechach. Udany występ w praskim Kosa Cup

Sporty walki 14 października 2016 Komentarzy

W minioną sobotę reprezentacja Fight Academy Ostrołęka wzięła udział w turnieju Kosa Cup w czeskiej Pradze. Wyjazd odbył się pod patronatem Polskiej Federacji Kickboxingu. Reprezentanci naszego miasta powrócili z Czech z dorobkiem czterech pucharów.

Ostrołęcki klub reprezentowali Rafał Marzewski, Rafał Sołtysiak, Albert Brzozowy oraz Piotr Golon. Trzej pierwsi wymienieni to zawodnicy, którzy debiutowali w zawodach.

Piotr Golon pokazał się z bardzo dobrej strony, wygrywając wszystkie walki w drabince kategorii kicklight -80kg i tym samym zajął pierwsze miejsce. W kategorii light contact -80 kg wdało się jednak zmęczenie po ciężkich walkach w poprzedniej kategorii - Golon wygrał dwie walki, jedną przegrał i zajął trzecie miejsce.

Rafał Sołtysik zadebiutował w turniejowych zmaganiach i pokazał się z jak najlepszej strony. Wygrał pewnie dwie walki, uległ dopiero w finale - z klubowym kolegą Piotrem Golonem. Drugie miejsce w kicklight -80 kg jest jednak dużym osiągnięciem dla tego zawodnika. Debiut zaliczył także Rafał Marzewski - wygrał dwie walki, jedną przegrał i był trzeci w kategorii kicklight -70 kg. Bez medalu powrócił Albert Brzozowy, walczący w kategorii -80 kg.

- Wyjazd uznajemy za bardzo udany, cieszę się ,że przybywa nam nowych zawodników, którzy stale się rozwijają i chcą walczyć na zawodach. Kolejnym wyzwaniem będzie start Karola Łasiewickiego na Mistrzostwach Świata we Włoszech na które wyjeżdżamy już 25 października - podsumował trener Fight Academy Ostrołęka Arkadiusz Ludwiczak.