Finały Mistrzostw Polski U-18: Unia Basket Ostrołęka szóstą drużyną w kraju

Koszykówka 03 maja 2014 Komentarzy

Koszykarki MUKS Unii Basket Ostrołęka zajęły szóste miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U-18, który odbywa się w Żyrardowie. Podopieczne Mariusza Mierzejewskiego rozegrały cztery mecze, z czego wygrały jeden. W meczu o piąte miejsce lepszy okazał się UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

MUKS Unia Basket Ostrołęka

Początkowym etapem zmagań o mistrzostwo Polski była faza grupowa. Pierwszy mecz turnieju w Żyrardowie ostrołęczanki zagrały przeciwko MUKS Poznań. Podopieczne Mariusza Mierzejewskiego nie miały jednak większych szans w starciu z wyżej notowanymi poznaniankami. Zawodniczki z Wielkopolski w każdej kwarcie osiągały dużą przewagę, wygrywając ostatecznie aż 96:55. Bardziej wyrównany mecz Unia Basket stoczyła z gospodyniami turnieju, UKS Trójką Żyrardów. Niestety, w tym wypadku również górą okazały się rywalki, choć ich przewaga równo z końcową syreną wyniosła tylko dziesięć punktów. Na zwycięstwo ostrołęckiej drużyny czekaliśmy do ostatniego meczu grupowego, przeciwko Widzewowi Łódź. Mecz przyniósł wiele emocji, bowiem przed ostatnią kwartą Unia Basket prowadziła tylko jednym punktem. Ostatecznie jednak ostatnia odsłona okazała się najlepszą w wykonaniu koszykarek znad Narwi i tym samym zwycięstwo 66:57 dało Unii Basket przepustkę do walki o piąte miejsce w kraju. Rywalem w sobotnim meczu był UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

Mecz o piąte miejsce rozpoczął się od prowadzenia drużyny z Aleksandrowa, która wygrała pierwszą kwartę 15:14. W drugiej odsłonie lepsze okazały się jednak ostrołęczanki, dzięki czemu Unia Basket prowadziła od przerwy 34:30. Druga połowa była jednak popisem gry zespołu przeciwnego - już w trzeciej kwarcie drużyna UKS Basket odrobiła straty z nawiązką, wychodząc na prowadzenie dwoma punktami. W ostatniej odsłonie obu ekipom towarzyszyły spore nerwy. Ostatecznie próbę nerwów lepiej wytrzymały rywalki, które wygrały 58:69 i zajęły piąte miejsce w kraju. Unia Basket Ostrołęka została natomiast szóstą drużyną w Polsce w kategorii juniorek U-18. Jest to niewątpliwie duży sukces ostrołęckiej koszykówki!

Mistrza Polski w kategorii juniorek U-18 poznamy w niedzielę, 4 maja. Do półfinałów awansowały ekipy MUKS Poznań, UKS Trójka Żyrardów, Huragan Wołomin i GTK Gdynia.