Fotomigawka z 2005 roku: Dzisiejsze gwiazdy siatkówki przegrywają z...Pekpolem!

Siatkówka 11 czerwca 2013 Komentarzy

Sekcja siatkarska Legii Warszawa od czterech lat formalnie nie istnieje, została rozwiązana z powodu problemów finansowych. Warto jednak dodać, że jeszcze kilka lat temu w barwach tej drużyny występowały dzisiejsze gwiazdy polskiej siatkówki. Na stronie internetowej siatkarskiej Legii znaleźliśmy ciekawą galerię zdjęć - w 2005 roku Legia przegrała w Ostrołęce z Pekpolem 1:3. Zwróćmy uwagę na nazwiska jakie wystąpiły w ekipie przegranych...

Zdjęcie pochodzi ze strony legionisci.com. Widzimy na nim, że zostało one zrobione przy stanie 2:1 dla Pekpolu i 7:9 dla Legii w secie czwartym. Ostrołęccy siatkarze wygrali jednak tego seta do 17 i cały mecz 3:1.

Na fotografii widzimy jak zagrywa Piotr Nowakowski (nr 16, obecnie Asseco Resovia Rzeszów), w drugiej linii także Krzysztof Wierzbowski (nr 3, obecnie Politechnika Warszawska) i Paweł Mikołajczak (nr 11, dziś Lotos Trefl Gdańsk). Pod siatką od lewej: Andrzej Wrona (nr 5, obecnie PGE Skra Bełchatów), Jakub Radomski (nr 14, obecnie Czarni Radom) i Tomasz Walendzik (nr 10, w sezonie 2010/11 grał w Pekpolu, ostatnio w AZS Poznań).

Pekpol wystąpił w tamtym meczu w składzie: Andrzej Kubeł, Wojciech Iwanowicz, Dariusz Werpachowski, Michał Zalewski, Dominik Zalewski, Krzysztof Wiszowaty, Zbigniew Obrębski (libero). Trenerem był Lucjan Łomacz.

Ciekawe czy w tamtym momencie ktokolwiek pomyślał, że w Ostrołęce doczekamy się rozgrywek zaplecza ekstraklasy a ówcześni zawodnicy Legii będą gwiazdami reprezentacji.