Futboliści KFA Kurpie zakończyli sezon

Inne 11 września 2013 Komentarzy

W ostatni weekend połączone siły futbolistów KFA Kurpie Ostrołęka i Łomża Jackals udały się do Sicienka na ciąg dalszy turnieju eliminacyjnego Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w wydaniu ośmioosobowym. Niestety, przedstawiciele naszego regionu nie awansowali do ćwierćfinałów rozgrywek a na pocieszenie zostało im trzecie miejsce w grupie.

W pierwszym meczu sicieńskich zmagań ostrołęcko-łomżyńska drużyna zmierzyła się z Sabercats Sopot i był to mecz, który decydował o tym kto zagra w kolejnym meczu o miejsca 1-2 a komu pozostanie walka o miejsca 3-4.

Pierwszą kwartę zespół z Sopotu wygrał 6:0, w drugiej padł jednak remis i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 12:6 na korzyść sopockiej drużyny, co dawało jeszcze nadzieję na to, że Kurpie powalczą o zwycięstwo w drugiej połowie. Niestety, trzecią kwartę sopocianie wygrali aż 10:6 czym bardzo przybliżyli się do końcowego triumfu. W ostatniej odsłonie meczu padł remis i gracze Sabercats mogli unieść ręce w geście zwycięstwa. Końcowy wynik 28:18 oznaczał, że futbolistom z Kurpiowszczyzny pozostała walka o trzecie miejsce w grupie.

Ostatnim meczem w wykonaniu Kurpiów&Jackals w tegorocznej edycji PLFA 8 był mecz z Metropolitans Toruń-Bydgoszcz. Spotkanie przebiegało pod dyktando ostrołęcko-łomżyńskiej drużyny, już do przerwy prowadzenie wynosiło 14:0. W drugiej połowie przewaga jeszcze się powiększyła i ostatecznie Kurpie w piękny sposób pożegnali się z rozgrywkami, wygrywając z połączonymi siłami Bydgoszczy i Torunia aż 30:6.

Ostateczny bilans debiutu zespołu KFA Kurpie w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego to dwa zwycięstwa i dwie porażki podczas meczów w Ostrołęce i Sicienku. Futboliści z naszego miasta zakończyli swój sezon na trzecim miejscu w grupie.