Giżycko szczęśliwe dla ostrołęckich pływaczek

Pływanie 07 kwietnia 2016 Komentarzy

W ubiegły weekend pływaczki UKS Piątka Ostrołęka wzięły udział w 13. edycji wiosennych zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Podopieczne trenera Andrzeja Pyskło spisały się doskonale i zdobyły aż dwanaście medali, z czego pięć z najcenniejszego kruszcu.

Ostrołękę na zawodach w Giżycku reprezentowały Magda Kowalska, Maria Murawska, Maja Obrębska i Martyna Werpachowska. Oprócz zdobyczy medalowych, ostrołęczanki w swoich startach ustanowiły również wiele rekordów życiowych i potwierdziły przynależność do najlepszych pływaczek w kraju w swoich rocznikach.

Magda Kowalska zdobyła dwa złote medale - na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:07,26 (nowy rekord życiowy) i na 100 m stylem motylkowym z czasem 1,15,39 (nowy rekord życiowy).  W jej dorobku znalazły się także srebrne "krążki" - na 50 m stylem motylkowym z czasem 33,29 i na 50 m stylem dowolnym z czasem 31,20. Kowalska w końcowej klasyfikacji rocznika 2004 zajęła drugie miejsce. Maria Murawska zdobyła dwa złote medale: na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:00,92 i na 50 m stylem grzbietowym z czasem 31,81.

Maja Obrębska zdobyła cztery brązowe medale. Przypadły jej one w udziale na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40,43, na 50 m stylem klasycznym  czasem 45,04, na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:39,04, na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:29,80. We wszystkich wymienionych wyścigach Obrębska pobiła swoje rekordy życiowe.

Martyna Werpachowska zdobyła złoty medal na 100 m stylem grzbietowym z czasem  1:31,35 - rekord życiowy oraz brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 42,17. Ponadto Werpachowska była piąta na 50 m stylem dowolnym i piąta na 50 m stylem klasycznym.