Grzegorz Łomacz wciąż w dobrej formie!

Siatkówka 23 lutego 2015 Komentarzy

W ubiegły weekend zakończyła się runda zasadnicza Plus Ligi. W jednym z najciekawszych meczów ostatniej kolejki Jastrzębski Węgiel przegrał u siebie z Cuprum Lubin 2:3. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano gracza zwycięskiej drużyny, ostrołęczanina Grzegorza Łomacza.

Spotkanie Jastrzębskiego Węgla z Cuprum miało szczególne znaczenia dla siatkarza pochodzącego z Ostrołęki. Łomacz w poprzednich latach występował bowiem m.in. w barwach klubu z Jastrzębia. Doświadczony rozgrywający pokazał się na terenie swojego byłego klubu z jak najlepszej strony, zostając najlepszym zawodnikiem meczu, w którym emocji nie zabrakło.

W pierwszym secie zespół Cuprum lepiej wytrzymał końcówkę, zwyciężając do 28. Dwie kolejne partie kończyły się wynikiem 25:20, najpierw zwycięstwo odnieśli jastrzębianie, by następnie oddać rywalom seta. W czwartym rozdaniu gospodarze wrócili do gry i zwyciężyli na przewagi. Tie-break również należał do rodzaju siatkarskich horrorów, ostatecznie jednak 16:14 wygrał Lubin, zapisując na swoim koncie cenne dwa punkty. Wszystko wskazuje na to, że obie drużyny spotkają się jeszcze w fazie play-off - Jastrzębski Węgiel zajął miejsce czwarte, Cuprum prawdopodobnie skończy rundę na piątym miejscu.

Dla Łomacza obecny sezon Plus Ligi jest niezwykle udany. Ostrołęczanin otrzymał już trzy statuetki dla najlepszego zawodnika spotkania.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 2:3 (28:30, 25:20, 20:25, 28:26, 14:16)