Grzeszczyk z awansem i tytułem króla strzelców!

Piłka nożna 08 czerwca 2016 Komentarzy

Ostrołęczanin Łukasz Grzeszczyk świętuje awans na zaplecze piłkarskiej ekstraklasy. Jego GKS Tychy rzutem na taśmę zapewnił sobie trzecią lokatę w II lidze, a wychowanek ostrołęckiej Narwi z szesnastoma bramkami na koncie zdobył tytuł króla strzelców.

W ostatniej kolejce II ligi GKS Tychy podejmował u siebie pewną awansu Stal Mielec. Grzeszczyk i spółka wygrali ten mecz 1:0 po bramce, jaką zdobył Stepan Hirśkyj. Piłkarz rodem z Ostrołęki przebywał na murawie przez 90 minut, a po meczu wraz z kolegami mógł spokojnie rozpocząć świętowanie awansu. Dla klubu z Tychów jest to powrót do I ligi po rocznej przerwie.

Grzeszczyk miał duży udział w wywalczeniu awansu przez swój zespół. Wystąpił w 32 meczach, strzelił 16 goli (w tym 5 z rzutów karnych), obejrzał także 6 żółtych kartek, a na boisku spędził 2814 minut. Taka zdobycz bramkowa pozwoliła mu na otrzymanie tytułu króla strzelców II ligi. Dla 28-letniego zawodnika to wielkie wyróżnienie i z pewnością gwarancja gry w wyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie.

Łukasz Grzeszczyk to wychowanek Narwi Ostrołęka. Oprócz niebiesko-czerwonych barw, w swojej karierze przywdziewał koszulki takich klubów jak Wisła Płock, Mazowsze Płock, Znicz Pruszków, Widzew Łódź, Warta Poznań, GKS Bełchatów, Sandecja Nowy Sącz i GKS Tychy.