Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale: Dwa medale dla Ostrołęki

Lekkoatletyka 29 stycznia 2013 Komentarzy

Srebrny medal wywalczyła zawodniczka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska podczas odbywających się w miniony weekend w Spale Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Brązowy krążek przywiozła zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka - Katarzyna Gwiazda.

Kasia Gwiazda przywiozła ze Spały brązowy medal (fot. UKS Siódemka)

Żebrowska - podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego zajęła drugie miejsce w konkursie skoku w dal juniorek młodszych z wynikiem 5,84 m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Osiągnięty wynik dał naszej zawodniczce również pierwszą klasę sportową.

W biegu na 2000 metrów juniorek młodszych wystartowała Wioleta Głażewska (OKLA Ostrołęka), która uzyskała wynik 7:08.56. Do podium zabrakło jej sporo, bo ponad 14 sekund. W biegu na 1500 metrów juniorów oglądaliśmy z kolei Pawła Polakowskiego. Reprezentant OKLA wystartował w zawodach po przebytej chorobie i niestety nie był wstanie nawiązać walki z najlepszymi w kraju. W swoim biegu eliminacyjnym uzyskał rezultat 4:23.90 i nie awansował do finału.

W kategorii juniorek brązowy medal w skoku w dal wywalczyła Katarzyna Gwiazda. Zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka skoczyła 12,21 m. Ustanowiła tym samym rekord życiowy i dała powody do radości swojemu trenerowi, Markowi Mierzejewskiemu.