Husaria trenuje. Marek Pietruczuk w składzie kadry narodowej

Sporty walki 04 listopada 2014 2 Komentarze

Reprezentacja Rafako Hussars Poland rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu bokserskiej ligi światowej World Series of Boxing. Trener Zbigniew Raubo ma do dyspozycji najlepszych polskich pięściarzy, w tym ostrołęczanina Marka Pietruczuka.

Reprezentacja Rafako Hussars Poland rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu bokserskiej ligi światowej World Series of Boxing. Trener Zbigniew Raubo ma do dyspozycji najlepszych polskich pięściarzy, w tym ostrołęczanina Marka Pietruczuka.

Sezon 2015 będzie bardzo ważny dla pięściarzy-amatorów, występujących w lidze WSB. Jest to bowiem doskonała okazja do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej. Wyjazd na Igrzyska do Rio de Janeiro to niewątpliwie cel większości z zawodników, którzy boksować będą w lidze światowej. W obecnym sezonie WSB wystąpi aż szesnaście drużyn, co jest rekordem rozgrywek.

Wśród zawodników Rafako Hussars Poland nie brakuje ostrołęczanina Marka Pietruczuka. 20-letni bokser już w zeszłym sezonie reprezentował barwy Husarii, zbierając dobre recenzje za swoje dwie walki. W pierwszej z nich minimalnie uległ na punkty jednemu z najbardziej utytułowanych przedstawicieli boksu olimpijskiego w Europie. Azer Gairbek Germakhanov po walce sam przyznał, że nie spodziewał się tak świetnie walczącego rywala. Drugie starcie Pietruczuka w Hussars było już mniej udane - Kazach Meirbolat Toitov mocno trafił naszego zawodnika już w pierwszej rundzie, czym praktycznie rozstrzygnął walkę. Młody bokser znad Narwi potrafił jednak pokazać hart ducha i jak na prawdziwego wojownika przystało dotrwał do końca pojedynku, mimo wyraźnej przegranej u sędziów punktowych.

Do tegorocznej ligi WSB Pietruczuk przygotowywał się od kilku tygodni w Warszawie. Treningi pod okiem Łukasza Malinowskiego z Knock Out Gym pozwoliły na odpowiednie przygotowanie się do rozpoczęcia wspólnych zajęć z kadrą. Warto dodać, że w tym samym miejscu trenują również jedni z najlepszych polskich zawodowców - były mistrz Europy w kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz czy nadzieja wagi ciężkiej Artur Szpilka. Wspomnieć należy także o nowym szkoleniowcu Rafako Hussars Poland. Na stanowisku trenera Huberta Migaczewa zastąpił doświadczony Zbigniew Raubo. 57-latek jako zawodnik był wielokrotnie mistrzem kraju, natomiast jako trener prowadził m.in. byłego mistrza świata Krzysztofa Włodarczyka czy byłego mistrza Europy Przemysława Saletę.

W grupie B rozgrywek World Series of Boxing biało-czerwoni spotkają się z drużynami z Kataru, Kazachstanu, Argentyny, Azerbejdżanu, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Wenezueli.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
15:30, 04 listopada 2014

Jola

Cześć  sąsiad bardzo się cieszę, że jesteś w składzie kadry narodowej -tak trzymać - jestem z Ciebie dumna. ciocia Jola


...
16:42, 04 listopada 2014

Gość

brawo Marku, cel jest blisko - powodzeniaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.