I liga: Energa Omis bez punktów w Nysie

Siatkówka 15 lutego 2016 Komentarzy

Siatkarze Energi Omis Ostrołęka przegrali ze Stalą Nysa 1:3 w spotkaniu 20. kolejki I ligi. Z przebiegu meczu wynika, iż biało-czerwoni byli blisko zdobycia choćby jednego punktu, lecz niestety zła passa trwa dalej. Czy uda się ją przerwać w tym sezonie?

Podopieczni Andrzeja Dudźca i Arkadiusza Piasty w tym sezonie nie wygrali jeszcze na wyjeździe (jedyne punkty wyjazdowe dopisano im za walkower z Hutnikiem Kraków), dlatego do meczu przystąpili zmobilizowani. Widać to było w pierwszej partii, gdzie wynik oscylował wokół remisu. Po drugiej przerwie technicznej na czteropunktową przewagę wyszli jednak goście i choć biało-czerwonym udało się zmniejszyć straty, to jednak Stal zwyciężyła 25:23. W drugiej odsłonie gospodarze przeważali od początku do końca. Ich przewaga była wyraźna co widać również po wyniku - 25:16.

Nadzieje ostrołęckich fanów odżyły po secie trzecim. Ekipa znad Narwi postawiła wszystko na jedną kartę i wzmocniła zagrywkę. Atomowe serwisy Cichockiego dały biało-czerwonym prowadzenie 11:9. Ekipa gospodarzy wydawała się zaskoczona takim obrotem sprawy, a Energa Omis grał dalej perfekcyjnie, dzięki czemu prowadzenie rosło. Ostatecznie nasi siatkarze wygrali 25:19 i walczyli o dwa punkty. Niestety, set czwarty okazał się ostatnim - biało-czerwoni rozpoczęli z animuszem, lecz udane zagrania doświadczonego Piotra Łuki oraz jego młodszych kolegów sprawiły, że to Stal zakończyła mecz z kompletem punktów. MVP meczu został wybrany Jędrzej Goss.

Po 20 kolejkach ciężko być optymistą. Energa Omis traci do bezpiecznej pozycji już siedem punktów, a do końca pozostało już tylko sześć meczów, ale za to z wymagającymi rywalami. Przeciwnikami Energi Omis będą Ślepsk Suwałki, Camper Wyszków, APP Krispol Września, SMS Spała, Espadon Szczecin i KPS Siedlce. Mamy nadzieję, że ostrołęczanie zaczną w końcu zwyciężać i opuszczą fazę play-out.

Stal Nysa - Energa Omis Ostrołęka 3:1 (25:23, 25:16, 19:25, 25:18)

Energa Omis: Nowosielski, Cichocki, Zimoń, Szaniawski, Plizga, Faryna, Kołodziej (libero) oraz Szwaradzki, Zalewski, Tomczak, Ostrowski

Wyniki 20. kolejki:

SMS PZPS Spała  - Camper Wyszków 3:0 [25:22, 25:19, 25:12]
Ślepsk Suwałki  - APP Krispol Września 3:2 [25:20, 20:25, 25:16, 18:25, 15:11]
AZS Stal Nysa  - Energa Omis Ostrołęka 3:1 [25:23, 25:16, 19:25, 25:17]
Victoria Wałbrzych  - Espadon Szczecin 2:3 [23:25, 16:25, 25:20, 30:28, 10:15]
Hutnik Kraków - KPS Siedlce 0:3 [0:25, 0:25, 0:25 walkower]
GKS Katowice  - Aluron VirtuWarta Zawiercie  3:2 [29:27, 23:25, 19:25, 29:27, 15:9]
AGH Kraków  - KPS Kęty 3:0 [25:21, 25:22, 25:19 ]