I liga: Energa Pekpol kończy sezon na ósmym miejscu

Siatkówka 15 marca 2014 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka przegrał z MKS Banimex Będzin 1:3 w trzecim meczu ćwierćfinałowym rozgrywek pierwszej ligi. Goście okazali się zespołem nie do pokonania, choć mecz był wyrównany i obie drużyny zasłużyły na wielkie brawa.

Goście zapewne nie spodziewali się takiego oporu, jaki biało-czerwoni postawili im w tym meczu. Pierwszego seta biało-czerwoni wygrali 25:19, dając wyraźny sygnał, że rywalizacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Ogromne znaczenie dla wyniku całego meczu miał drugi set - goście wyraźnie prowadzili, lecz biało-czerwoni za sprawą dobrej gry doprowadzili do remisu i wyszli na prowadzenie 23:22. Niestety, końcówka okazała się szczęśliwa dla Banimexu, który wygrał do 24. To uskrzydliło przyjezdnych, którzy wygrali kolejne sety, zwyciężając 3:1.

Siatkarze Energi Pekpol zakończyli sezon na ósmym miejscu. Kolejne mecze biało-czerwonych już w przyszłym sezonie, który rozpocznie się we wrześniu. Do tego czasu zarząd musi skompletować budżet i odpowiedni skład.

Warto dodać, że na ostatni mecz sezonu do składu wrócił Jakub Kowalczyk - oczywiście jego gra była jeszcze wykluczona, ale czuje się on coraz lepiej i swoją obecnością na pewno pomagał kolegom w tym meczu.

Energa Pekpol Ostrołęka - MKS Banimex Będzin 1:3 (25:19, 24:26, 21:25, 20:25)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Jacyszyn, Białek, Szczygielski, Boruch, Owczarz, Mihułka (libero) oraz Przybylski, Wierzbicki.