I liga: Energa Pekpol zwyciężył w siatkarskim horrorze! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Siatkówka 07 grudnia 2013 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka wygrał z Krispolem Września 3:2 w meczu 11. kolejki I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść po bardzo emocjonującej końcówce spotkania.

Pierwszy set ułożył się po myśli biało-czerwonych, którzy pod koniec partii zaserwowali kibicom masę emocji, wygrwając ostatecznie 25:23. W drugim secie lepsi byli już jednak goście, zwyciężyli do 20, dość pewnie kontrolując przebieg całego seta. Ostrołęczanie zerwali się na seta trzeciego - w nim gra wyglądała dużo lepiej jak w partii drugiej, stąd przekonujące zwycięstwo.

Czwarty set do jego połowy toczył się pod znakiem wyrównanej walki "punkt za punkt". Dopiero w końcówce roztańczeni goście odskoczyli biało-czerwonym i doprowadzili do tie-breaka. W nim zawodnicy Krispolu prowadzili już nawet 8:10 ale niezawodna ostrołęcka publiczność wzięła sprawy w swoje ręce i poprowadziła gospodarzy do zwycięstwa. Mecz zakończył skutecznym atakiem Damian Boruch a statuetkę MVP odebrał Łukasz Owczarz.

Kolejne spotkanie Energa Pekpol rozegra w najbliższy piątek, 13 grudnia o godzinie 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalem będzie TKS Nascon Tychy.

Energa Pekpol Ostrołęka - Krispol Września 3:2 (25:23, 20:25, 25:21, 20:25, 15:13)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Szczygielski, Kowalczyk, Jacyszyn, Owczarz, Białek (libero) oraz Boruch, Obrębski.