I liga: Pewne zwycięstwo siatkarzy Energi Pekpolu [ZDJĘCIA]

Siatkówka 19 stycznia 2013 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pewnie wygrali spotkanie 14. kolejki I ligi z Kęczaninem Kęty. Starcie zakończyło się wynikiem 3:0. Najlepszego zawodnika meczu wybrał klub kibica naszej drużyny - statuetka powędrowała do kapitana Macieja Krzywieckiego.

Pierwszy set rozpoczął się od kilkupunktowej przewagi naszej drużyny. Podopieczni Andrzeja Dudźca dysponowali mocniejszą zagrywką, dzięki czemu skutecznie odrzucali od siatki gości. Goście jednak grali coraz odważniej i doprowadzili do wyrównania 20:20. Końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze, wygrali 26:24.

Drugi set przebiegał pod dyktando ostrołęckich siatkarzy. Od początku do końca prowadzenie należało do Energi Pekpolu, na co trener gości - Marek Błasiak - reagował bardzo nerwowo, dokonując wielu zmian i wprowadzając wszystkich zawodników. Set został wygrany 25:17.

Trzecią partię udanie rozpoczęli goście, prowadząc 1:5. Siatkarze naszej drużyny próbowali gonić rywali i robili to bardzo skutecznie. Od stanu 11:13 aż pięć punktów z rzędu trafiło na konto Energi Pekpolu, głównie za sprawą świetnych serwisów Macieja Krzywieckiego. Set zakończył skuteczny atak Janka Króla. Wynik końcowy: 25:19 i cały mecz 3:0!

Bohaterem spotkania został Maciej Krzywiecki, autor wielu znakomitych zagrywek. Statuetkę MVP wręczył przedstawiciel klubu kibica i trafiła ona właśnie do kapitana naszej drużyny.

ENERGA PEKPOL OSTROŁĘKA - KĘCZANIN KĘTY 3:0 (26:24, 25:17, 25:19)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Krzywiecki, Białek, Szczygielski, Stańczuk, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys.

Kęczanin: Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Pietraszko, Walczykowski, Mierzejewski (libero) oraz Biegun, Kubica, Kapuśniak, Wawrzyniak, Gaweł.