I liga: Porażka z KPS i trudna sytuacja Energi Omis

Siatkówka 17 stycznia 2016 Komentarzy

Energa Omis Ostrołęka przegrał z KPS Kęty 2:3 w spotkaniu 15. kolejki I ligi. Przegrana z ostatnim zespołem zaplecza Plus Ligi była czwartą z rzędu dla podopiecznych Andrzeja Dudźca i Arkadiusza Piasty. Biało-czerwoni wciąż mają szansę na uniknięcie fazy play-out, ale by tak się stało muszą zacząć wygrywać.

Pojedynek Energi Omis z KPS był starciem określanym jako "mecz za sześć punktów". Zwycięstwo gospodarzy mogłoby ostatecznie pogrążyć gości z Kęt na ostatnim miejscu w tabeli. Niestety, obraz meczu był zupełnie inny i z końcowego zwycięstwa cieszyli się goście.

Nie zapowiadał tego pierwszy set, w którym gospodarze zaprezentowali się przyzwoicie. Z obu stron raziła liczba błędów własnych, lecz  w tej sytuacji lepiej odnaleźli się biało-czerwoni, wygrywając 25:21. Kolejne dwie odsłony były już jednak zupełnie inne. KPS obudził się z letargu i wykorzystywał każdy moment na zdobywanie punktów. Najsłabsza do tej pory drużyna ligi krok po kroku pozbawiała naszych siatkarzy złudzeń o zdobyciu kompletu punktów. O różnicy w tych partiach świadczą wyniki: wygrane KPS do 14 i 17.

Ostrołęczanie na szczęście wrócili do gry w czwartym secie. Reprezentanci naszego miasta uspokoili grę, popełniali mniej błędów serwisowych przez co na pierwszej przerwie technicznej prowadzili dwoma punktami. U gości brylował Bartłomiej Kluth, lecz w czwartej odsłonie jego skuteczność spadła. Pozwoliło to naszym graczom na doprowadzenie do remisu po wygranej w secie 25:19.

W tie-breaku wróciły jednak demony z przeszłości. Ostrołęczanie mylili się na zagrywce i w ataku, a kęczanie skrzętnie wykorzystywali każdy błąd. Pozwoliło to im na radość z końcowego sukcesu po wygranej 15:11. Dla KPS było to czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, z kolei Energa Omis poniósł jedenastą porażkę. Oba zespoły idą "łeb w łeb", ale niestety na końcu stawki. Biało-czerwoni są na dwunastym miejscu i muszą postarać się by uniknąć fazy play-out.

Energa Omis Ostrołęka – KPS Kęty 2:3 (25:21, 14:25, 17:25, 25:19, 11:15)

Energa Omis: Nowosielski, Cichocki, Obermeler, Szaniawski, Plizga, Faryna, Kołodziej (libero) oraz Ostrowski, Zalewski, Szwaradzki, Tomczak.