I liga siatkarzy: Walka o mistrzostwo nabiera rumieńców

Siatkówka 07 kwietnia 2016 Komentarzy

Za nami pierwsze mecze fazy play-off o mistrzostwo I ligi siatkarzy. Największą sensację ćwierćfinałów sprawiła ekipa AGH Kraków, pokonując na własnym boisku Ślepsk Suwałki. Sporo emocji przyniosła także rywalizacja APP Krispolu Września z Espadonem Szczecin.

Mecz Wrześni ze Szczecinem rozpoczął się od mocnego uderzenia w postaci seta wygranego przez gości 33:31. Dalszy przebieg meczu można określić jako zmienny, ale ostatecznie po pięciu setach triumfowali wyżej notowani po rundzie zasadniczej siatkarze Espadonu. Prawdziwą sensację sprawili gracze AGH Kraków, których kapitanem jest były zawodnik ostrołęckiego Pekpolu Michał Przybylski. Krakowianie u siebie wygrali z jednym z faworytów do mistrzostwa - Ślepskiem Suwałki. Mało tego, zrobili to w pięknym stylu, zwyciężając 3:0.

W dwóch pozostałych parach ćwierćfinałowych nie było wielu emocji. GKS Katowice rozgromił na wyjeździe KPS Siedlce, nie pozwalając siedlczanom na zdobycie 20 punktów w żadnym z setów. Z kolei w środowym meczu Aluron Virtu Warta Zawiercie przegrała we własnej hali z SMS PZPS Spała, również w trzech setach. Bliżej półfinałów są więc obecnie ekipy ze Szczecina, Krakowa, Katowic i Spały. Rywalizacja w pierwszej fazie play-off toczy się do dwóch zwycięstw.

Wyniki pierwszych meczów ćwierćfinałowych I ligi:

KPS Siedlce - GKS Katowice  0:3 (16:25, 19:25, 18:25) [0-1]
AGH Kraków  - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) [1-0]
Aluron Virtu Warta Zawiercie - SMS PZPS Spała  0:3 (19:25, 27:29, 18:25) [0-1]
APP Krispol Września - Espadon Szczecin 2:3 (31:33, 25:21, 25:22, 18:25, 12:15 ) [0-1]