I liga: Trzy punkty Energi Pekpolu, zmiennicy rozbili Jaworzno

Siatkówka 23 lutego 2013 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pokonali 3:0 Energetyka Jaworzno w meczu 19. kolejki I ligi mężczyzn. Podopieczni Andrzeja Dudźca zagrali dobry mecz a sam trener dał pograć kilku zmiennikom, co okazało się strzałem w dziesiątkę - najlepszy na boisku był środkowy Dawid Siwczyk.

Już w drugiej akcji meczu zapunktował...libero gospodarzy, Adrian Mihułka, który przyjął piłkę na drugą stronę, lecz goście pogubili się i wpadła ona w boisko. Przy stanie 8:4 o pierwszą przerwę prosił trener gości. Po czasie świetny atak wykonał Król i biało-czerwoni prowadzili już pięcioma punktami. Kapitalny atak Krzywieckiego z drugiej linii pozwolił powiększyć prowadzenie (16:10). Błąd Warchoła, dwa asy serwisowe Jacyszyna oraz autowy atak Władysława Olszowskiego sprawił, że było już 20:10. Do końca seta goście zdobyli tylko dwa punkty i Energa Pekpol pewnie wygrał pierwszego seta 25:12, najwyżej wygrany set w tym sezonie stał się faktem.

Na początku drugiej partii asa serwisowego zaliczył kapitan gości. Po ataku Stańczuka było już 5:2. Na 12:6 podwyższył Siwczyk. Kolejne punkty wpadały na konto biało-czerwonych za sprawą świetnej gry oraz zagrywek Artura Jacyszyna. Przy stanie 15:6 o dwie przerwy z rzędu poprosił trener gości i w męskich słowach wyjaśnił swoim zawodnikom po co przyjechali do Ostrołęki. Dziesiąty punkt dla gości zdobył Olszowski a w następnej akcji dwudzieste "oczko" gospodarzom dał Białek. Seta przy stanie 25:17 zakończył atak Cezarego Stanisławajtysa.

Na trzeci set trener Dudziec wypuścił do gry wszystkich rezerwowych. Po ładnym rozegraniu Nowosielskiego punkt na stan 4:1 zdobył Naliwajko. Blok na Stanisławajtysie doprowadził do stanu 6:6. Trzy punkty z rzędu zdobyli gospodarze, m.in. za sprawą świetnie grającego Siwczyka. Wiktor Macek zaserwował jednak asa serwisowego na 9:9, czym zaskoczył ostrołęcką publiczność, która w liczbie 800 dopingowała biało-czerwonych. Do końca seta mieliśmy grę punkt za punkt - ostatecznie biało-czerwoni wygrali 26:24 i cały mecz 3:0, umacniając się na trzecim miejscu w tabeli.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Dawid Siwczyk. Nagrodę wręczył Piotr Antośkiewicz, radny Rady Miasta Ostrołęki.

ENERGA PEKPOL OSTROŁĘKA - ENERGETYK JAWORZNO 3:0 (25:12, 25:17, 26:24)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Stańczuk, Siwczyk, Krzywiecki, Jacyszyn, Mihułka (libero) oraz Białek, Naliwajko, Stanisławajtys, Nowosielski.