Igor Bastek z nowym rekordem życiowym

Lekkoatletyka 12 września 2015 Komentarzy

Reprezentant OKLA Ostrołęka Igor Bastek wziął udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w Białymstoku, nasz zawodnik przywiózł z nich nowy rekord życiowy. Dało mu to siódme miejsce w klasyfikacji generalnej konkurencji rzutu dyskiem.

Podopieczny trenera Marka Kwiatkowskiego udaną próbą rozpoczął konkurs rzutu dyskiem (2 kg) z wynikiem 46.08 m. W najdalszej próbie ostrołęczanin posłał dysk na odległość 46.60 m, ale walka o medal była poza jego zasięgiem. Zawodnik OKLA uplasował się na siódmej pozycji, poprawił rekord życiowy i zdobył dla klubu dziesięć punktów do krajowej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

- Igor zaliczył dwa miesiące przygotowań do najważniejszej imprezy i wynik jest zadowalający - podkreśla szkoleniowiec OKLA Marek Kwiatkowski.

Konkurs wygrał Damian Kamiński z AZS AWF Warszawa z wynikiem 56.81 m. Drugie miejsce zajął Paweł Pasiński z MKL Toruń z rezultatem 55.38 m, a trzeci był Wojciech Praczyk z WKS Śląsk Wrocław - 55.25 m.