II liga: Energa Net Ostrołęka zaczyna od dwóch punktów

Siatkówka 30 września 2017 8 Komentarzy

Siatkarze Energi Net Ostrołęka odnieśli zwycięstwo na inaugurację rozgrywek II ligi. Biało-czerwoni w wyjazdowym meczu w Wołominie nie mieli łatwej przeprawy, ale po pięciu setach zapisali na swoim koncie pierwsze dwa punkty.

Pierwotnie mecz miał odbyć się w Ostrołęce, ale z powodu zajętej hali im. Arkadiusza Gołasia dokonano zamiany gospodarzy i Huragan do Ostrołęki przyjedzie dopiero na mecz rewanżowy. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Huraganu, miejscowi mieli już nawet 3 punkty przewagi (7:4), ale od połowy seta inicjatywa zaczęła przechylać się na drugą stronę, co zaowocowało prowadzeniem Energi Net 19:17. Końcówka była emocjonująca: gospodarze mieli piłkę setową, ale presję lepiej wytrzymali biało-czerwoni i pierwszego seta nowego sezonu wygrali 28:26.

W drugim secie gra była wyrównana do stanu 18:17 dla gospodarzy, wtedy na zagrywce pojawił się Bartłomiej Bujniak i posłał kilka mocnych piłek, dzięki czemu powiększyła się przewaga Huraganu, a to z kolei sprawiło, że miejscowym udało się dowieźć wygraną do końca. W kolejnej partii Energa Net prowadziła 14:10, a nawet 21:17, ale to gospodarze wygrali partię na przewagi i byli bliżej końcowego triumfu.

Na szczęście dwa kolejne sety przebiegły pod dyktando ostrołęczan. W czwartej odsłonie Energa Net kontrolował wynik meczu niemal do końca, a w piątym secie na zmianie stron było jeszcze 8:7 dla Huraganu, ale od tego momentu obraz gry zmienił się na korzyść podopiecznych Mateusza Mielnika, którzy wygrali piąty set 15:11 i w całym meczu zwyciężyli 3:2.

Za tydzień Energa Net zagra na wyjeździe z MOS Wola Warszawa. Co o meczu sądzi trener Mateusz Mielnik? O tym w najbliższych dniach w naszym serwisie.