II liga: Energa Net Ostrołęka zwycięża w Białymstoku! (wideo)

Siatkówka 13 stycznia 2018 3 Komentarze

To było niezwykle ważne zwycięstwo Energi Net Ostrołęka. Biało-czerwoni w wyjazdowym spotkaniu z BAS Białystok stanęli na wysokości zadania i pokonali lidera na jego terenie. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla ostrołęczan.

Przed tym spotkaniem BAS Białystok miał aż dziewięć punktów przewagi nad zespołem z Ostrołęki i był liderem, podczas gdy Energa Net zajmowała miejsce trzecie. Już w pierwszym secie mieliśmy mnóstwo emocji: gospodarze prowadzili 16:13 i byli na dobrej drodze do zwycięstwa, ale determinacja ostrołęckich siatkarzy sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 21:20 dla biało-czerwonych. W końcówce trwała wymiana ciosów, którą zakończyli gracze Energi Net i wyszli na prowadzenie po wygranej w secie 29:27.

W drugim secie ostrołęckim graczom było już dużo łatwiej wypracować przewagę. Energa Net przeważał w każdym elemencie i zasłużenie zapisał na swoim koncie kolejną partię - tym razem do 17. Zwycięstwo było o krok.

BAS nieprzypadkowo jest jednak liderem II ligi. W trzecim secie białostocczanie osiągnęli minimalną przewagę, która następnie została zniwelowana. Na tablicy wyników wiele razy wyświetlał się remis: 14:14, 18:18, 22:22, 24:24, ale jednak dwa ostatnie punkty tego seta należały do gospodarzy. Uciekli oni przed utratą trzech punktów i wrócili do gry o zwycięstwo. Mało tego, zrobili to w dobrym stylu, bowiem w czwartym secie byli zdecydowanie lepsi od ostrołęczan i wygrali 25:18.

Gracze Energi Net są jednak specjalistami od sytuacji stresowych. Już w ubiegłym sezonie pokazali oni, że niestraszne im żadne warunki (patrz: złoty set meczu z Huraganem Międzyrzec Podlaski), a w starciu gigantów II ligi tylko to potwierdzili. W piątym secie biało-czerwoni wyszli po wygraną, szybko wypracowali sobie przewagę i dowieźli ją do końca, wygrywając 15:13 i w całym meczu 3:2. Cenne dwa punkty wróciły do Ostrołęki!

BAS Białystok - Energa Net Ostrołęka 2:3 (27:29, 17:25, 26:24, 25:18, 13:15)

Energa Net: Tomczak, Szwaradzki, Zalewski, Guzewicz, Macyra, Obuchowicz, Nurczyński (libero) oraz Kowalczyk (libero), Graczyk, Zdrojewski, Wojtkowski.