II liga: Energa Net zmniejsza stratę do lidera (wideo, zdjęcia)

Siatkówka 17 stycznia 2018 5 Komentarzy

Niespełna godzinę i kwadrans trwał mecz Energi Net Ostrołęka z AZS UWM Olsztyn w 16. kolejce II ligi gr. 2. Ostrołęczanie pewnie wygrali 3:0 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. BAS Białystok pauzował i strata do lidera wynosi już tylko pięć punktów.

Mecz z AZS UWM Olsztyn miał szczególny wymiar, bowiem biało-czerwoni chcieli zrewanżować się rywalom za porażkę 1:3 w Olsztynie. Wtedy obie drużyny były jednak w zupełnie innej sytuacji i w Ostrołęce taki wynik nie miał prawa się powtórzyć. Zobaczyliśmy to już w pierwszym secie, w którym Energa Net wygrał 25:19. W drugiej odsłonie przewaga biało-czerwonych od początku była wyraźna, od stanu 13:10 szybko zrobiło się 20:13 i stało się jasne, że tego seta również nie przegramy. W tej partii świetnie do gry wprowadził się młody Łukasz Stojke, który wszedł na boisko w końcówce, poprawnie przyjmował i skończył trzy ataki z rzędu. Energa Net wygrał 25:16 po kończącym ataku Kamila Graczyka.

Trzeci set był ostatnim w tym meczu i zwiastun takiego stanu rzeczy mieliśmy bardzo szybko, bowiem po świetnym zagraniu Szwaradzkiego gospodarze prowadzili 7:3, a kolejne udane akcje sprawiły, że na tablicy wyników mieliśmy już rezultat 17:8. Siatkarze Energi Net utrzymali wysoki poziom gry, a sprawę wygranej przypieczętowały dwie udane zagrywki Pawła Zdrojewskiego. 25:12 i w całym meczu 3:0.

Po 14 spotkaniach Energa Net ma na swoim koncie 31 punktów i traci 5 'oczek' do lidera - BAS Białystok. Kolejny mecz naszych siatkarzy już w sobotę w Warszawie, rywalem będzie miejscowa Legia. Następne spotkanie z męską siatkówką w hali im. Gołasia dopiero 24 lutego w meczu przeciwko Lesanowi Halinów.

Energa Net Ostrołęka - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:19, 25:16, 25:12)

Energa Net: Tomczak, Zalewski, Macyra, Obuchowicz, Guzewicz, Szwaradzki, Nurczyński (libero) oraz Kowalczyk (libero), Zdrojewski, Graczyk, Wojtkowski, Stojke, Piasta.