II liga: Jantarki nie dały szans AZS UW [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 15 maja 2017 0 Komentarzy

Jantar Ostrołęka pokonał AZS UW Warszawa 4:0 w meczu 17. kolejki II ligi kobiet. Piłkarki z Ostrołęki zaprezentowały się znakomicie, a bohaterką spotkania została Joanna Tomczak, która strzeliła hat-tricka.

Pierwsza bramka dla Jantarek padła już w 19. minucie meczu. Na listę strzelców wpisała się Joanna Tomczak. Na kolejne gole musieliśmy czekać do drugiej połowy. Dziewięć minut po wznowieniu gry bramkę strzeliła 15-letnia Oliwia Piersa, dając ostrołęczankom prowadzenie 2:0. Długo nie trzeba było czekać  na gola numer trzy autorstwa Joanny Tomczak. Ta sama zawodniczka skompletowała hat-tricka w 85. minucie, po czym opuściła boisko w glorii zwycięzcy. Jantarki wygrały zdecydowanie i odniosły szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Forma podopiecznych trenera Pawła Zyśka zdecydowanie zwyżkuje. Szczególnie przed własną publicznością są one niezwykle groźne dla przeciwniczek, o czym przekonały się już wyżej notowane zespoły. Za tydzień pomarańczowe zagrają w Białymstoku z tamtejszym Heliosem i będą faworytkami tego starcia.

Jantar Ostrołęka - AZS UW Warszawa 4:0 (1:0)

⚽ 1:0 Tomczak '19
⚽ 2:0 Piersa '54
⚽ 3:0 Tomczak '57
⚽ 4:0 Tomczak '85

JANTAR: Kulesik - Zając, Dudziec, Duszak, Sawicka (82' Kowalska), Galarska (85' Romańska), Chodorek (62' Augustyniak), Piersa, Ostrowska, Milewska (76' Jurga), Tomczak (85' Michalak).