II liga: Lublinianie pokonali Trójkę

Piłka ręczna 12 kwietnia 2015 Komentarzy

Trójka Ostrołęka przegrała z AZS UMCS Lublin 24:33 w wyjazdowym meczu 23. kolejki II ligi gr. 3 piłki ręcznej. Dla podopiecznych Radosława Żebrowskiego była to dwunasta porażka w obecnym sezonie ligowym. Do zakończenia sezonu ostrołęczanom pozostały tylko dwa mecze.

Obie drużyny przystąpiły do meczu z wieloma stratami personalnymi, a mimo tego kibice obejrzeli w Lublinie ciekawe widowisko. Lepiej rozpoczęli je szczypiorniści Trójki, którzy dopiero w 5. minucie pozwolili rywalom na strzelenie pierwszego gola, samemu wcześniej trafiając czterokrotnie. Następnie świetną dyspozycję zaprezentował bramkarz gospodarzy, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach i już w 8. minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:4. Kolejna część pierwszej połowy upływała pod znakiem błędów obu drużyn, mniej popełnili ich jednak zawodnicy AZS i to oni prowadzili na zmianie stron 13:9.

Już na początku drugiej połowy czerwoną kartką ukarany został zawodnik Trójki Hubert Milewski. AZS całkowicie przejął inicjatywę i kontrolował przebieg meczu prawie do samego końca, gdyż w końcówce piłkarze Trójki rzucili się jeszcze do odrabiania strat. Ostatecznie to AZS UMCS Lublin odniósł pewne zwycięstwo 33:24. Trójka z dorobkiem 19 punktów nadal zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Kolejne mecze ostrołęczanie rozegrają w dwa najbliższe weekendy - 18/19 kwietnia u siebie z Pabiksem Pabianice oraz 25/26 kwietnia na wyjeździe z Orlen Wisłą II Płock.

AZS UMCS Lublin - Trójka Ostrołęka 33:24 (13:9)

AZS UMCS: Gajecki, Kustra - Bernat 12, Buksiński 7, Pawelczuk 5, Obydź 4, Solis 2, Andrusiewicz 1, Sykut 1, Prajzner 1;

Trójka Ostrołęka: Obrębski, Prekiel, Bieniecki - Niećko 7, Obidziński 5, Dmowski 4, Milewski 4 (CZK 35 min), Ludwiczak 3, Kuliś 1.