II liga: Ostrołęckie piłkarki słabsze od UMKS Zgierz [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 31 sierpnia 2014 Komentarzy

Jantar Ostrołęka przegrał z UMKS Zgierz 2:8 w meczu trzeciej kolejki II ligi piłkarskiej kobiet. Podopieczne Rafała Koska zagrały dobrze w drugiej połowie meczu. Niestety, pierwszą część gry wyraźnie wygrały przyjezdne.

Pierwszą bramkę zawodniczki z Ostrołęki straciły już w szóstej minucie meczu. Rywalki ze Zgierza nie zamierzały odpuścić gospodyniom i raz po raz wyprowadzały groźne akcje. Kilka z nich - głównie po błędach formacji defensywnej - zakończyło się zdobyciem bramek przez przyjezdne. Do przerwy wynik był skrajnie niekorzystny, UMKS prowadził aż 5:0.

W drugiej odsłonie Jantarki nawiązały wyrównaną walkę z rywalkami. Ta odsłona również zakończyła się wygraną piłkarek ze Zgierza, lecz ich przewaga nie była już tak wyraźna. Ostatecznie UMKS Zgierz wygrał z Jantarem Ostrołęka 8:2. Ostrołęczanki zanotowały trzecią wysoką porażkę, lecz ich gra w drugiej połowie niedzielnego meczu daje nadzieję na to, że w przyszłości zaczną zdobywać punkty.

Dwa gole dla Jantaru w meczu z UMKS strzeliła Joanna Tomczak.

Jantar Ostrołęka - UMKS Zgierz 2:8 (0:5)
bramki dla Jantaru: J. Tomczak 2