II liga: Sensacja! Energa przegrywa z Huraganem [ZDJĘCIA]

Siatkówka 07 stycznia 2017 7 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka z pewnością nie spodziewali się takiego meczu, jaki rozegrali w sobotni wieczór z Huraganem Wołomin. Co prawda w trzecim secie pobili jeden z rekordów ostatnich kilku sezonów w II lidze i wygrali seta 25:6, ale w pozostałych partiach byli słabsi od rywala.

Mecz rozpoczął się sensacyjnie. Goście wyszli na to spotkanie bez kompleksów i od początku narzucili swój styl gry. Zza boiska dało się zauważyć, że Huraganowi sprzyja szczęście - zawodnicy gości byli zawsze tam gdzie spadała piłka, bronili nawet w niemożliwych sytuacjach, do tego szczęśliwie atakowali po bloku. Krótko mówiąc, w wielu akcjach byli ten mały krok przed graczami Energi. Pokazały to oba sety wygrane do 19.

To co stało się w trzecim secie przejdzie do historii męskiej siatkówki w wydaniu drugoligowym. Ostrołęczanie zagrali kapitalnie, obudzili się ze snu i wychodziło im niemal wszystko. Goście bezradnie rozkładali ręce po kolejnych fantastycznych akcjach biało-czerwonych. Podopieczni Mateusza Mielnika nie odpuszczali żadnej akcji, nawet przy wysokim prowadzeniu. Seta wygrali 25:6!

Niestety, w czwartym secie powróciły demony z pierwszej i drugiej partii. Niemoc ostrołęczan Huragan wykorzystał w stu procentach. Przyjezdni wygrali 25:21 i w całym meczu 3:1, sprawiając tym samym nie tyle niespodziankę, co niebywałą sensację. Biało-czerwoni stracili fotel lidera II ligi po dziwnym i trudnym do zrozumienia meczu.

Kolejne spotkanie Energi już za tydzień 14 stycznia w Warszawie z Czołgiem AZS UW. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego meczu.

Energa Ostrołęka - Huragan Wołomin 1:3 (19:25, 19:25, 25:6, 21:25)

ENERGA: Zdrojewski, Graczyk, Zalewski, Obuchowicz, Kuźma, Szwaradzki, Nurczyński (libero) oraz Kubeł, Stojke, Głowacki.

Pozostałe wyniki 15. kolejki II ligi:

UKS Biała Podlaska - Czołg AZS Uniwersytet Warszawski 1:3 [20:25, 21:25, 25:20, 24:26]
AZS UWM Olsztyn  - Legia Warszawa 3:1 [25:23, 25:19, 23:25, 25:19]
Lesan Halinów  - Metro Warszawa 3:2 [25:20, 25:17, 16:25, 26:28, 15:10]
Centrum Augustów - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 [25:22, 25:15, 25:19]
MOS Wola Warszawa  - BAS Białystok 3:2 [14:25, 19:25, 25:20, 25:21, 15:11]