II liga: Świetny debiut Gurzędy w Legionovii

Piłka nożna 12 marca 2014 Komentarzy

Ostrołęczanin Piotr Gurzęda zadebiutował w barwach Legionovii Legionowo w rozgrywkach piłkarskiej II ligi grupy wschodniej. Klub z Legionowa pokonał na wyjeździe wyżej notowaną Stal Mielec a Gurzęda zaliczył znakomity występ.

Piotr Gurzęda (niebieska koszulka) fot. ops.fi

Pierwsza połowa nie była jednak najlepsza w wykonaniu gości. Gurzęda w 33. minucie sfaulował rywala w polu karnym a rzut karny na bramkę zamienił Kamil Radulj. Obraz gry uległ zmianie w drugiej części spotkania - duży wpływ na boiskowe wydarzenia miał Piotr Gurzęda. W 50. minucie obrońcy zdołali jeszcze wybić piłkę z linii bramkowej po jego strzale, lecz w 61. i 67. minucie byli bezradni przy celnych uderzeniach wychowanka Narwi Ostrołęka.

Legionovia wygrała mecz 3:1 a Piotr Gurzęda zakończył spotkanie z dorobkiem dwóch goli. Zwycięstwo pozwoliło awansować Legionovii na 11. miejsce w tabeli. Kolejny mecz - z Gurzędą w składzie - legionowscy gracze rozegrają 15 marca na wyjeździe z Olimpią Elbląg.