II liga: Trójka ambitnie, lecz bez zwycięstwa

Piłka ręczna 17 listopada 2014 Komentarzy

Trójka Ostrołęka przegrała z Politechniką Anilaną Łódź 28:38 w meczu 9. kolejki II ligi piłki ręcznej. Podopieczni Radosława Żebrowskiego walczyli ambitnie, lecz nie byli w stanie przeciwstawić się skuteczniejszemu rywalowi.

Pierwszy kwadrans spotkania był bardzo wyrównany, jednak przy stanie 8:8 to gospodarze zdobyli trzy bramki z rzędu po świetnych interwencjach swojego bramkarza. W drużynie Trójki znakomicie spisywał się leworęczny rozgrywający Rafał Niećko, który w całym spotkaniu trafił dziesięciokrotnie, wykorzystując sześć z siedmiu rzutów karnych. Niestety, świetna postawa Niećki nie wystarczyła do wyrównanej walki z Anilaną, która do przerwy prowadziła 17:12.

Początek drugiej odsłony był wyrównany - zespoły rzucały bramki naprzemiennie, przewaga gospodarzy utrzymywała się na stałym poziomie. Na szesnaście minut przed końcem meczu Trójka zmniejszyła straty do czterech goli, lecz było to wszystko na co stać było ostrołęczan w tym spotkaniu. W końcówce gospodarze rozkręcili się, rzucając bramkę za bramką i pieczętując zwycięstwo 38:28.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Trójki w tym meczu był wspomniany Niećko - 10 goli, wśród gospodarzy brylował Mariusz Pałasiak, autor 9 bramek.

Politechnika Anilana Łódź - Trójka Ostrołęka 38:28 [17:12]