II liga: Trójka nie dała szans Jurandowi [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 11 marca 2017 1 Komentarz

Piłkarze ręczni Trójki Ostrołęka odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie II ligi. Podopieczni Radosława Żebrowskiego we własnej hali pokonali wyżej notowany Jurand Ciechanów 38:30. Przy Berlinga obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko w wykonaniu bursztynowych szczypiornistów.

Niećko, Ludwiczak, Ścibek - te trio sprawiło, że w 6. minucie meczu 19. kolejki II ligi mieliśmy 3:1 dla Trójki. Chwilę później z karnego trafił ponownie Niećko, a kolejne trzy gole dorzucił Ludwiczak i było 7:2 na korzyść miejscowych. Trójka świetnie weszła w to spotkanie, a w kolejnych minutach utrzymywała przewagę. Pięć goli różnicy między obiema drużynami było nawet w 23. minucie (12:7). Ostatnie siedem minut pierwszej połowy to popisowa gra ostrołęczan. Rzucili oni sześć goli, pozwalając rywalowi tylko na jedno trafienie. Błysnął Adrian Piskowski, autor trzech ostatnich goli Trójki w pierwszej połowie. Do przerwy 18:8.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Po kilku minutach po zmianie stron było 23:12 dla gospodarzy. Trafienie Patryka Kulisia z 41. minuty pozwoliło na odskoczenie rywalowi na 11 bramek - 27:16. Maksymalna przewaga gospodarzy wynosiła 12 goli. W końcówce Jurand minimalnie zniwelował stratę, lecz gospodarze byli tego dnia bardzo dobrze dysponowani i pewnie dowieźli zwycięstwo do końca. Wynik końcowy to 38:30 dla Trójki. Po stronie gospodarzy same plusy, a po stronie minusów można z pewnością zaliczyć pracę sędziów, którzy momentami stawali się głównymi aktorami widowiska, wzbudzając uśmiech na twarzach zawodników.

Bilans Trójki po 17 ligowych meczach to 6 zwycięstw, 1 remis i 10 porażek. Pokonanie wyżej notowanego rywala z pewnością pozytywnie wpłynie na morale w bursztynowej ekipie. Kolejny mecz za dwa tygodnie przeciwko Bestios Białystok.

Trójka Ostrołęka - Jurand Ciechanów 38:30 (18:8)

Bramki:

Trójka: Kuliś 6, Ludwiczak 6, Piskowski 6, Niećko 6, Milewski 4, Ścibek 3, Dmowski 3, Kosiński 1, Sikora 1;
Jurand: Komorowski 10, Tobolski 4, Kosik 4, Podsiadlik 3, Chojnowski 2, Klimowski 2, Serbista 1, Roszkowski 1, Balcerzak 1, Szuba 1, Olszewski 1;

Składy:

Trójka: 1. Prekiel, 3. Dmowski, 4. Milewski, 5. Wiśniewski, 7. Kosiński, 8. Sikora, 9. Piskowski, 11. Ludwiczak, 12. Kozłowski, 16. Szurnicki,  17. Kolanowski, 19. Niećko, 20. Gawkowski, 45. Ścibek.

Jurand: 2. Chojnowski, 3. Tobolski, 4. Serbista, 6. Kosik, 7. Olszewski, 8. Klimowski, 10. Komorowski, 12. Zjadewicz, 13. Bukowski, 14. Roszkowski, 15. Balcerzak, 17. Podsiadlik, 20. Rutkowski, 33. Szuba, 65. Kierzkowski.