II liga: Trójka Ostrołęka zdobyła Pabianice

Piłka ręczna 08 lutego 2016 Komentarzy

Trójka Ostrołęka pokonała Pabiks Pabianice 35:23 w spotkaniu 14. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści znad Narwi zaprezentowali wysoką formę i po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od rywala. Czy dobry początek nowej rundy zwiastuje poprawę pozycji w tabeli?

W grudniowym spotkaniu rozgrywanym w Ostrołęce, Trójka pokonała Pabiks 32:26. Wygrana była dość wyraźna, lecz niżej notowany rywal stawiał wygórowane warunki, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Na mecz rewanżowy nasi szczypiorniści jechali w roli faworyta, lecz musieli wystrzegać się błędów, ponieważ Pabiks w przerwie między rundami pozyskał aż czterech zawodników i chciał od pierwszego meczu nowej rundy włączyć się do walki o utrzymanie. Szybko jednak okazało się, że gracze z Pabianic muszą te plany przełożyć na następne mecze, ponieważ w starciu 14. kolejki rządziła Trójka Ostrołęka.

Początek meczu był wyrównany, lecz gospodarzom sił starczyło jedynie na parę pierwszych akcji. Po nich podopieczni Radosława Żebrowskiego odskoczyli na trzy bramki - 8:5. Następnie gościom udało się zmniejszyć stratę, ale wtedy nadszedł moment koncertowej gry Trójki, która odskoczyła na wynik 14:8 i spokojnie kontrolowała boiskowe wydarzenia. Do przerwy ostrołęczanie prowadzili 15:10. W drugiej odsłonie zespół gospodarzy sam karcił się wieloma błędami. Gracze Trójki wykorzystywali to, choć przed spotkaniem nie brakowało w tej ekipie problemów związanych z chorobami i kontuzjami. W efekcie tego Trójka pojechała do Pabianic jedynie w 11-osobowym składzie, ale wystarczyło to na dość przeciętnie grającą ekipę Pabiksu. Ostatecznie nasi szczypiorniści wygrali 35:23, odnosząc tym samym piąte ligowe zwycięstwo.

Bohaterem meczu z Pabiksem został Kamil Ludwiczak, strzelec dziewięciu goli. Po osiem trafień zanotowali Rafał Niećko i Hubert Milewski. Czterokrotnie bramkarza rywali pokonywali Łukasz Kosiński i Patryk Obidziński. Dwa gole zanotował Sławomir Dmowski, a występ w protokole meczowym zanotowali także Tomasz Wiśniewski, Eryk Obidziński i Mateusz Świerżewski.

Pabiks Pabianice - Trójka Ostrołęka 23:35 (10:15)