II liga: Trójka przegrała z liderem po ambitnej walce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piłka ręczna 06 grudnia 2014 Komentarzy

Bardzo dobre spotkanie obejrzeli kibice, którzy w sobotnie popołudnie zdecydowali się wspierać szczypiornistów Trójki Ostrołęka w walce z liderem II ligi gr. 3 - Orlen Wisłą II Płock. Ostrołęczanie walczyli ambitnie, lecz ostatecznie przegrali 24:27.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch trafień zawodnika gości Bartosza Wojdaka. Trójka szybko doprowadziła jednak do wyrównania, co spowodowało, że mecz stał się dużo ciekawszy. Podopieczni Radosława Żebrowskiego wyszli nawet na prowadzenie 9:7 w 19. minucie meczu po bramce Łukasza Kowalczyka. Niestety, goście zdołali wyrównać na 10:10 a tuż przed przerwą rzucili trzy gole z rzędu i dość szczęśliwie prowadzili w starciu z ostrołęckim zespołem.

W drugiej odsłonie zespół z Płocka nadal utrzymywał kilkubramkową przewagę. Straty udało się częściowo odrobić dopiero w końcówce za sprawą m.in. dobrej postawy Rafała Niećko, który z siedmioma golami na koncie był najskuteczniejszym zawodnikiem Trójki w tym starciu. Goście zwyciężyli 27:24, umacniając się na pozycji lidera rozgrywek. Trójka nagrodzona została przez komplet widzów na trybunach gromkimi brawami za stworzenie świetnego widowiska.

TRÓJKA Ostrołęka - ORLEN WISŁA II Płock 24:27 [10:13]

TRÓJKA: Mateusz Bieniecki, Łukasz Obrębski - Patryk Obidziński 4, Hubert Milewski 2, Patryk Kuliś 3, Łukasz Kosiński 1, , Eryk Obidziński 0, Piotr Kiwak 0, Krzysztof Zieliński 0, Kamil Ludwiczak 0, , Sławomir Dmowski 0, Rafał Niećko 7, Łukasz Kowalczyk 6, Karol Garliński 1. Nie zagrali: Rafał Kamionowski, Grzegorz Gawkowski.

ORLEN WISŁA: Marcin Ruciński 0, Adrian Turkowski 0, Michał Szczutowski 2, Maciej Skibiński 2, Filip Koper 1, Bartosz Wojdak 7, Piotr Góral 0, Oskar Gawski 0, Mateusz Piechowski 2, Wiktor Bronowski 3, Miłosz Rupp 2, Michał Romaniuk 3, Aleksander Kondracki 0, Jakub Moryń 2, Konrad Maliński 2, Adam Zaremba 1.