II liga: Trójka zaczęła sezon od porażki (zdjęcia)

Piłka ręczna 23 września 2017 3 Komentarze

Trójka Ostrołęka przegrała ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka 20:25 w meczu 1. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych. Bursztynowi szczypiorniści przez pierwszy kwadrans utrzymywali korzystny wynik, później przewagę mieli już zawodnicy Szczypiorniaka.

Przed rozpoczęciem ligi oba zespoły spotkały się w Memoriale Zbigniewa Majewskiego w Ostrołęce. Wtedy po rzutach karnych lepsza okazała się ekipa Trójki, mecz ligowy wyglądał już zupełnie inaczej.

Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie, bowiem po bramkach Kraszewskiego i Niećki prowadzili już 2:0. Ostatnie prowadzenie w tym meczu Trójka odnotowała w 11. minucie, kiedy to mieliśmy rezultat 4:3. Od stanu 5:5 w 14. minucie inicjatywę przejęli goście. W 22. minucie było już 7:10, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:13, oczywiście na korzyść Szczypiorniaka, choć dwie ostatnie bramki w tej połowie strzelili gospodarze.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy już po 6 minutach powiększyli swoją przewagę do 5 bramek - 11:16. Wtedy jednak nastąpił moment przebudzenia Trójki - Kosiński, Niećko, ponownie Kosiński, Kuliś i zrobiło się 15:16. Goście ponownie jednak odskoczyli na trzy bramki i ten moment okazał się kluczowy. Ostrołęczanie nie zdołali już odrobić tej straty, w całym meczu padł wynik 20:25.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Trójki, a jednocześnie całego meczu, był Rafał Niećko, autor ośmiu bramek.