III liga: Bez niespodzianki w meczu Volleya z MKS MDK [ZDJĘCIA]

Siatkówka 26 listopada 2016 3 Komentarze

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka nie sprawili niespodzianki w meczu z wyżej notowaną ekipą MKS MDK Warszawa. Gospodarze po dwóch słabych setach zdołali napsuć krwi rywalom, lecz nie wystarczyło to do zdobycia choćby jednego punktu.

Goście przystąpili do meczu z wysokiego "c", rozpoczynając od serii mocnych zagrywek, które przełamywały ręce zawodnikom w czarnych strojach. Volley nie miał pomysłu na przeciwstawienie się warunkom gry, jakie narzuciła ekipa MKS MDK. Taka sytuacja miała miejsce przez dwa sety, w których MDK wygrywał do 14 i 16. Zwrot akcji nastąpił jednak w secie trzecim. Od tego momentu gra stała się wyrównana.

Trzecią odsłonę - ku uciesze publiczności - na swoim koncie zapisali siatkarze Volleya. Udana partia dodała pewności siebie ostrołęczanom i w czwartej odsłonie byli oni również blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie jednak minimalne zwycięstwo zanotowali warszawianie, którzy wygrali też całe spotkanie 3:1. Volley w ten mecz wszedł zdecydowanie za późno, gdyby od początku gra toczyła się tak jak w trzecim i czwartym secie - byłaby szansa na zwycięstwo.

Siatkarze z Ostrołęki w dotychczasowych meczach w III lidze zdobyli dwa punkty, odnosząc jedno zwycięstwo i ponosząc trzy porażki. Kolejne spotkania Volleya już 4 grudnia na wyjeździe - z Olimpem Skaryszew i Jaguarem Wolanów.

SPS Volley Ostrołęka - MKS MDK Warszawa 1:3 (14:25, 16:25, 25:22, 23:25)

VOLLEY: 3. A. Urbanowski, 4. M. Zalewski, 5. P. Pędzich, 6. P. Kawiecki, 7. D. Kwiatkowski, 10. Ł. Kadłubowski, 11. M. Osiecki, 12. B. Małkowski, 13. M. Łuba, 15. M. Jaskólski, 19. P. Murzyn (libero). Trener: M. Zalewski.

MKS MDK: 1. M. Zawadka, 3. J. Powałka, 5. F. Balasz, 6. K. Kulbacki, 7. M. Rzesoś, 9. K. Gruchot, 10. M. Walasek, 11. K. Borkowski, 14. J. Abramowicz, 15. N. Skibiński, 2. B. Tomczak (libero), 13. B. Bogucki (libero). Trener: M. Balasz.