III liga: Jantar rozbił Atomówki przed własną publicznością [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 21 września 2013 Komentarzy

Świetny mecz rozegrały piłkarki Jantaru Ostrołęka w drugiej kolejce III ligi. Podopieczne Rafała Koska rozbiły Atomówki Korsze aż 4:0. Przewaga gospodyń nie podlegała dyskusji, stąd tak wysokie i ze wszech miar zasłużone zwycięstwo.

Pierwszą bramkę sobotniego spotkania zdobyła Klaudia Płoska i było 1:0. Chwilę później Jantarki prowadziły już różnicą dwóch bramek po tym jak swoje trafienie dołożyła Joanna Tomczak. Ostrołęczanki kontrolowały boiskowe wydarzenia i stwarzały sobie dużo okazji podbramkowych. Jedną z nich jeszcze przed przerwą wykorzystała Aleksandra Galarska. Do przerwy gospodynie prowadziły 3:0, co było solidną zaliczką przed drugą częścią gry.

Piłkarki gości musiały odważniej zaatakować od początku drugiej połowy. Tak też się stało, ale szybko zostały skarcone przez Klaudię Płoską, która lekkim strzałem pokonała fatalnie interweniującą bramkarkę Atomówek. Po tym golu wszystko wróciło do normy, przewagę w posiadaniu piłki miał Jantar i to zawodniczki w pomarańczowych strojach dyktowały warunki gry do końca meczu.

Jantar wygrał 4:0 i zapisał na swoim koncie kolejne trzy punkty - w pierwszej kolejce ostrołęczanki wygrały na wyjeździe z MOSiR Kętrzyn 3:2. Za tydzień ostrołęckie piłkarki rozegrają mecz towarzyski - na wyjeździe zmierzą się z II-ligową Piastovią Piastów.

Jantar Ostrołęka - Atomówki Korsze 4:0 (3:0)
Klaudia Płoska 2, Aleksandra Galarska, Joanna Tomczak

JANTAR: Radek - Piersa (70'Michalak), Zając, Majewska, Niźnik (62' Wąsiewicz), Śnietka (72' Koper), Galarska, Chodorek (72' Modzelewska), Świerszcz (70' Wierzbowska), Płoska, Tomczak.