III liga: Nike deklasuje na inaugurację rozgrywek [ZDJĘCIA]

Siatkówka 24 października 2016 Komentarzy

Siatkarki OTPS Nike Ostrołęka pokonały Olimp Mińsk Mazowiecki 3:0 w pierwszym spotkaniu sezonu 2016/17 w III lidze mazowieckiej. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Werpachowskiego udowodniła swoją wartość i potwierdziła przedsezonowe aspiracje do walki o wysokie cele.

Było to co prawda pierwsze spotkanie, ale między obiema drużynami widoczna była różnica klas. Gospodynie jedynie w pierwszym secie nie wygrały piorunująco wysoko, ale to za sprawą delikatnego rozprężenia w końcówce seta. Kolejne partie były już absolutną dominacją, a za potwierdzenie tego faktu niech służy tylko zwykła statystyka - w drugim i trzecim secie siatkarki z Mińska Mazowieckiego zdobyły łącznie tylko o dwa punkty więcej niż w pierwszej partii.

Spotkanie z Olimpem było też szansą na zaprezentowanie umiejętności przez młodsze zawodniczki. Co prawda od początku meczu prym na boisku wiodły także doświadczone siatkarki, ale trener Dariusz Werpachowski dał pograć także zdolnej i utalentowanej młodzieży, a ta udowodniła, że na poziomie trzecioligowym radzi sobie bardzo dobrze. Końcowy wynik 3:0, w setach do 17, 8 i 11 - inaugurację sezonu można więc uznać za niezwykle udaną.

Kolejne spotkania siatkarki Nike rozegrają w niedzielę 30 października na wyjazdach. O godzinie 13.00 ostrołęczanki zmierzą się z SPS Konstancin Jeziorna, o 19.30 - ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Najbliższy mecz Nike przed własną publicznością rozegrany zostanie 3 listopada o godz. 19.00 przeciwko Esperanto Warszawa w hali ZSZ nr 1.