III liga: Nike o klasę lepsze od Sparty Grodzisk Mazowiecki

Siatkówka 21 marca 2016 Komentarzy

Siatkarki OTPS Nike Ostrołęka pewnie zmierzają po zwycięstwo w III lidze mazowieckiej. W niedzielny wieczór podopieczne Dariusza Werpachowskiego rozgromiły na wyjeździe Spartę Grodzisk Mazowiecki 3:0.

Pierwszy set spotkania z niżej notowaną Spartą miał jednostronny przebieg. Ostrołęczanki były lepsze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i zwyciężyły różnicą aż osiemnastu punktów. Kolejna odsłona potwierdziła dominację Nike, nasze zawodniczki wygrały 25:10 i były o krok od zdobycia kolejnych trzech punktów. Ostatni set sprawił siatkarkom znad Narwi najwięcej problemów - rywalki zagrały dużo lepiej, dzięki czemu gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie jednak to Nike wygrało 27:25 i w całym meczu 3:0.

Nike ma do rozegrania jeszcze jeden mecz rundy zasadniczej. 9 kwietnia ostrołęckie siatkarki zagrają na wyjeździe z Esperanto Warszawa, po tym spotkaniu przewidziana jest faza półfinałowa walki o awans do II ligi. Więcej informacji o rywalizacji w III lidze mazowieckiej w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

Sparta Grodzisk Mazowiecki - Nike Ostrołęka 0:3 (7:25, 10:25, 25:27)