III liga: Przełamanie Volleya i duży awans w tabeli

Siatkówka 18 stycznia 2016 Komentarzy

SPS Volley Ostrołęka długo kazał czekać swoim fanom na przełamanie niekorzystnej passy. Ostrołęccy siatkarze w końcu okazali się lepsi od rywala, pokonując przed własną publicznością ekipę KS Zawkrze Mława.

Po dziewięciu spotkaniach zawodnicy SPS Volley mieli na swoim koncie aż siedem porażek, ale nie zahamowało to woli walki wśród ostrołęczan. Siatkarze znad Narwi w dziesiątym starciu jako beniaminek III ligi podejmowali ostatnie w tabeli Zakwrze Mława. Mecz miał spory ciężar gatunkowy, ponieważ porażka mogłaby zepchnąć Volley na ostatnie miejsce w tabeli.

Tak się jednak nie stało, a to głównie za sprawą koncertowej gry ostrołęczan w pierwszym i drugim secie. Gospodarze w wielu akcjach rewanżowali się mławianom za porażkę na ich terenie, zdobywali tym samym kolejne punkty i zbliżali się do długo oczekiwanego zwycięstwa. W trzecim secie rywale podjęli rękawicę, lecz końcówka seta ponownie należała do SPS Volley. Ostrołęczanie wygrali 3:0 i dzięki zdobytym trzem punktom awansowali aż na 9. miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie Volley rozegra w niedzielę 24 stycznia o godzinie 19.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalem naszego zespołu będzie ósmy w tabeli APIS Global Village Mokobody.

SPS Volley Ostrołęka - KS Zawkrze Mława 3:0 (25:19, 25:15, 25:23)