III liga: SPS Volley ma patent na Olimp Skaryszew

Siatkówka 12 kwietnia 2016 Komentarzy

SPS Volley Ostrołęka pokonał UKS Olimp Skaryszew 3:1 w spotkaniu III ligi mazowieckiej siatkarzy. Podopieczni Karola Zubrzyckiego zasłużenie zainkasowali trzy punkty, odnosząc drugie w tym sezonie zwycięstwo nad rywalem ze Skaryszewa.

Pierwszy set nie zapowiadał jednak zwycięstwa gospodarzy za trzy punkty. Goście pewnie triumfowali do 19 i wyszli na prowadzenie. Kolejne dwa sety obfitowały w wiele emocji, w końcówkach partii lepsi byli zawodnicy SPS Volley. Czwarta odsłona była formalnością - gospodarze byli podbudowani dwoma wygranymi setami i udanie zakończyli mecz, zwyciężając 3:1. Tym samym ostrołęczanie odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo nad Olimpem. W Skaryszewie gracze trenera Zubrzyckiego wygrali 3:2.

Po 21 meczach SPS Volley Ostrołęka zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów, na które złożyło się 8 zwycięstw i 13 porażek. Ostatnie spotkanie w tym sezonie Volley rozegra 16 kwietnia o godzinie 18.00 na wyjeździe przeciwko APIS Global Village Mokobody. Będzie to pojedynek o dziewiąte miejsce w lidze, ponieważ przed ostatnią kolejką Volley ma dwa punkty przewagi nad dziesiątym w tabeli klubem Global Village. Ostrołęczanom do utrzymania tej pozycji w tabeli będzie wystarczał jeden zdobyty punkt.

Wcześniej, w czwartkowy wieczór SPS Volley przegrał na wyjeździe z UKS Powsinek Wilanów 0:3.

SPS Volley Ostrołęka - UKS Olimp Skaryszew 3:1 (19:25, 26:24, 25:23, 25:18)