Inauguracja Zimowego Poland Bike Marathon w Markach [ZDJĘCIA]

Kolarstwo 15 lutego 2017 1 Komentarz

W podwarszawskich Markach ruszył Zimowy Poland Bike Marathon, a wraz z nim na trasę wyruszyli zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h. Przeczytaj relację ze spowitego zimową aurą wyścigu.

Tak się tworzy rowerowa historia! W podwarszawskich Markach odbyła się inauguracja nowego cyklu Zimowy Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. W pierwszym spośród trzech zaplanowanych etapów wystartowało blisko 200 amatorów dwóch kółek. Bazą imprezy w Markach była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku. Nieopodal znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

- Marki znów nas urzekły, tym razem w zimowej scenerii - powiedział Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. - Kolarski peleton Poland Bike gościł tu dwukrotnie w sezonie letnim. Zimą mareckie trasy rowerowe są równie atrakcyjne. Świadczy o tym liczba uczestników. Dobra jak na debiut w arktycznych warunkach i czas ferii zimowych na Mazowszu.

Na najdłuższej trasie MAX (30 km) zwyciężył Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team), który po zaciętym finiszu wyprzedził Arkadiusza Jusińskiego (Renault Team) i Jarosława Wolcendorfa (Jacoobcycles.com). Wśród kobiet wygrała Magdalena Kosko (Beat Bike Pro Relo Team), przed Aleksandrą Sawicką (AirBike.pl) i Ewą Bukat (Mybike.pl). Dystans MINI (16 km) najszybciej pokonał Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), wyprzedzając Patryka Białka (WGR Team) i Rafała Rymarczyka (Kamaro Sport Line). W rywalizacji kobiet triumfowała Joanna Sobczuk (Klinika Rowerów), przed Beatą Moćko (Kamyk Radzymin MTB Team) i Urszulą Błazucką (Blaze Racing).

Z numerem 1 na starcie stanął burmistrz Marek Jacek Orych. - Cieszę się, że historia Zimowego Poland Bike Marathon rozpoczęła się właśnie w Markach - podkreślił honorowy patron zawodów, który w dobrej formie przejechał trasę MINI. - Impreza świetnie zorganizowana, z doskonałą atmosferą i dobrą frekwencją, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Już dziś zapraszam na kolejny Poland Bike Marathon w Markach, tym razem w pierwszą sobotę września.

Młodzież w Markach ścigała się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Konwiński (LKK LUKS Sławno), przed Mateuszem Gajdulewiczem (Warszawski Klub Kolarski) i Erykiem Kornackim (UKS Victoria Radzymin). W gronie dziewcząt wygrała Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Kamilą Wielgo (RKS Family Active) i Malwiną Krzyczkowską (UKS Victoria Radzymin).

W rywalizacji drużynowej w Markach triumfował Komobike Scott, przed Absolute Bikes RedIngo Team i Kliniką Rowerów. Klasyfikację rodzinną wygrali Grucowie, przed Marcinkiewiczami i Godlewskimi. W Markach było też „Walentynkowo”. W specjalnej Klasyfikacji Par zwyciężyli Beata Moćko i Jan Nowak, przed Alicją i Grzegorzem Marcinkiewiczami oraz Joanną Sobczuk i Jarosławem Mitasem.

Co warte podkreślenia, w Markach wystartowali także reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h - Michał Gawek i Marek Karczewski. Prezes klubu  na dystansie 16km zajął 2 miejsce w kategorii M5, z kolei Gawek pogubił się na trasie i ze sporą stratą do swojego "właściwego" miejsca dotarł do mety na 39. miejscu open.

Zimowy Poland Bike Marathon w Markach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Cykl, którego partnerem strategicznym jest sieć sklepów SklepRowerowy.pl, składa się z trzech etapów. Kolejne odbędą się w Nieporęcie (19 lutego) i Kobyłce (5 marca).