IV liga: "Czerwona" porażka Narwi z Błękitnymi

Piłka nożna 21 marca 2015 Komentarzy

Narew Ostrołęka przegrała z Błękitnymi Gąbin 0:1 w wyjazdowym meczu 20. kolejki IV ligi mazowieckiej. Ostrołęczanie, którzy wystąpili pod wodzą trenera Tomasza Słowika, kończyli mecz w "dziewiątkę" po czerwonych kartkach dla Kamila Rymka i Piotra Kubata.

Na mecz do Gąbina niebiesko-czerwoni udali się tylko z jednym bramkarzem. Tydzień temu czerwoną kartkę obejrzał Krzysztof Myśliński, w bramce musiał więc stanąć Kamil Rymek. Trzeci golkiper ostrołęckiego zespołu - Michał Kruczkow - nie mógł pojechać na mecz.

Spotkanie było wyrównane do 38. minuty, wtedy to miała miejsce akcja, która rozstrzygnęła pierwszą połowę. Kamil Rymek interweniował poza polem karnym tak niefortunnie, że piłka trafiła go w rękę. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał bramkarzowi Narwi czerwony kartonik. W jego miejsce w bramce stanął Mateusz Pełtak i już chwilę później musiał wyciągać piłkę z siatki po precyzyjnym strzale Łukasza Kiełbasy rzutu wolnego.

W drugiej połowie bramki już nie padły. Narwi nie udało się odrobić strat, niebiesko-czerwoni ponieśli za to kolejną stratę po czerwonej kartce. Na dwadzieścia trzy minuty przed końcem meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Piotr Kubat. Żółte kartoniki otrzymywali również inni gracze Narwi - Robert Cychol, Jakub Parzych i Marcin Gałązka.