IV liga: Huragan przeszedł przez Narew [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 15 sierpnia 2015 Komentarzy

Narew Ostrołęka przegrała z Huraganem Wołomin 1:7 w meczu 2. kolejki IV ligi mazowieckiej. Młodzi ostrołęczanie robili co mogli, by bronić się przed atakami bardziej doświadczonych rywali. Goście byli jednak wyraźnie lepiej dysponowani i zasłużenie odnieśli wysokie zwycięstwo.

Narwianie przystąpili do meczu w bardzo młodym składzie, który ustalił trener Damian Dąbrowski (oficjalnie trenerem zespołu jest Jerzy Tonewo). Szkoleniowiec ostrołęckiego klubu przez kilkanaście minut miał powody do radości, gdyż niebiesko-czerwoni ambitnie się bronili, a nawet próbowali wyprowadzać kontrataki. Wynik otwarty został w 17. minucie, gdy Rafał Wielądek wykorzystał rzut karny dla wołomińskiego zespołu. Cztery minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Rafał Barzyc. Do przerwy goście trafili jeszcze dwukrotnie - stało się to za sprawą Marcina Stańczyka i ponownie Rafała Barzyca.

Po zmianie stron piłkarze Narwi zagrali dużo pewniej, wydawało się, że zeszła z nich spora trema związana z debiutem w IV lidze. Jednak to wciąż Huragan siał spustoszenie w szeregach defensywnych naszego zespołu. W 65. minucie Marcin Stańczyk wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i strzałem głową pokonał Norberta Dobkowskiego. Narew odpowiedziała na tego gola błyskawicznie, już pięć minut później nieporozumienie defensora i bramkarza Huraganu wykorzystał Bartosz Pędzich, posyłając piłkę do pustej bramki. Nie był to jednak koniec emocji przy Witosa. Huragan jeszcze dwukrotnie skutecznie zaatakował - w 76. minucie do bramki gospodarzy trafił Paweł Nowacki, a siedem minut przed końcem meczu wynik ustalił Daniel Dylewski. Na domiar złego, kilka minut przed końcem spotkania kontuzji doznał bramkarz Narwi Norbert Dobkowski, trener wykorzystał już jednak limit zmian i zespół dokończył mecz w dziesiątkę, a w bramce stanął Nikodem Grabowski.

Co ciekawe, średnia wieku w zespole Narwi Ostrołęka wyniosła 17,5 lat. Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają w sobotę 22 sierpnia - w wyjazdowym starciu ich rywalem będzie Mazur Gostynin.

NAREW Ostrołęka - HURAGAN Wołomin 1:7 (0:4)
70' Pędzich - 17' Wielądek (karny), 21' 45' Barzyc, 36' 65' Stańczyk, 76' Nowacki, 83' Dylewski

NAREW: Norbert Dobkowski - Daniel Kopeć, Filip Kozłowski (46' Jakub Chaberek), Kamil Laskowski, Jakub Podgajny, Maciej Młynarski (C), Grzegorz Knap (68' Nikodem Grabowski), Daniel Chromik (77' Piotr Pałaszewski), Grzegorz Choroszewski, Hubert Kaliszewski (73' Przemysław Kruk), Bartosz Pędzich.

HURAGAN: Jakub Chrostowski - Przemysław Górski, Dariusz Dadacz (75' Łukasz Dąbrowski), Kamil Mierzwiński, Waldemar Woźniak, Mateusz Lewicki (66' Daniel Witak), Marcin Manko (66' Daniel Dylewski), Paweł Nowacki (82' Jakub Bloch), Rafał Barzyc, Marcin Stańczyk, Rafał Wielądek.