IV liga: Korona ograła Bug Wyszków (zdjęcia)

Piłka nożna 04 listopada 2017 10 Komentarzy

Korona Ostrołęka zapisała na swoim koncie kolejne trzy punkty do czwartoligowego dorobku. Ostrołęccy piłkarze na własnym stadionie pokonali Bug Wyszków 3:0.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu, bowiem Bug jest drużyną zajmującą obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Żołto-niebiescy na początku meczu zostali zaskoczeni przez wysoko ustawionego rywala, ale po pewnym czasie wszystko wróciło do normy, a podopieczni Marcina Truszkowskiego rozpoczęli strzelanie. Najpierw w 35. minucie bramkarza gości pokonał Maciej Staszczuk, a siedem minut później na 2:0 podwyższył Dominik Dzwonkowski.

Trzeci gol padł w 64. minucie. Tym razem na strzał zdecydował się wprowadzony dwie minuty wcześniej Paweł Kowalkowski, bierna postawa defensywy Bugu, a także błąd bramkarza sprawiły, że piłka wpadła do siatki. Od tego momentu Koronie grało się już spokojniej, bo trzeba przyznać, że wcześniej zespół z Wyszkowa również miał swoją szansę do strzelenia bramki, ale kąśliwy strzał sobie tylko znanym sposobem sparował Andrzej Łyziński.

Za tydzień Korona zagra w Płocku z rezerwami Wisły i będzie to pojedynek o tytuł mistrza jesieni. Wisła II zajmuje pierwsze miejsce, Korona drugie - oba zespoły mają na koncie 26 punktów.