IV liga. Korona Ostrołęka nie dała szans Łomiankom (wideo, zdjęcia)

Piłka nożna 24 marca 2018 12 Komentarzy

Piłkarze Korony Ostrołęka bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną w IV lidze mazowieckiej. Podopieczni Marcina Truszkowskiego pokonali KS Łomianki, strzelając rywalom aż pięć bramek.

Mecz rozpoczął się od mocno niecelnego strzału jednego z zawodników gości, a następnie oglądaliśmy dość toporne spotkanie. Piłka fruwała w górze bez żadnego efektu wizualnego, a obie drużyny starały się grać z pominięciem drugiej linii. W 13. minucie przed szansą mogli stanąć goście - złe wybicie piłki Łyzińskiego nie skończyło się jednak źle, bo piłkę zawodnikowi KS-u ofiarnie odebrał Dariusz Jastrzębski.

W 19. minucie Korona powinna prowadzić. Olesiński sprytnie odegrał piłkę do Staszczuka, a ten strzelił minimalnie obok słupka. Osiem minut później na rajd w swoim stylu zdecydował się Kaliszewski - z prawego skrzydła schodził do środka, po czym był faulowany przed polem karnym. Skorupka ze stałego fragmentu gry uderzył jednak wprost w bramkarza. Co się odwlecze to nie uciecze, w 30. minucie Korona wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego pięknym strzałem głową na bramkę zamienił Maciej Staszczuk. Jeszcze przed przerwą goście wyrównali. Ładną akcję wykończył Michał Kielak. Do przerwy 1:1, choć jeszcze przed gwizdkiem na przerwę Korona mogła prowadzić - w jednej sytuacji obrońca KS-u wybił piłkę z linii bramkowej, po chwili Olesiński próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem z przewrotki, zabrakło niewiele.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W 55. minucie rzut wolny egzekwował Kaliszewski, piłka trafiła jednak na skrzydło, następnie w pole karne wrzucił ją Kamil Jastrzębski, a Maciej Staszczuk wykorzystał błąd bramkarza, strzelając na 2:1. W 61. minucie Korona powiększyła prowadzenie - sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Staszczuk, kompletując hat-tricka. Sześć minut później powinno być 4:1, ale po podaniu Skorupki Kamil Jastrzębski trafił w poprzeczkę.

W 81. minucie padł kolejny gol dla Korony. Przemysław Olesiński w dobrym stylu wykończył zespołową akcję i strzelił na 4:1. Nie minęły dwie minuty, a bramkarz KS-u kolejny raz wyciągał piłkę z siatki. Tym razem rezerwowy Damian Drężewski poszedł na przebój i mocnym strzałem z prawej strony boiska ustalił wynik meczu na 5:1. Korona mogła wygrać jeszcze wyżej, bo dwie okazje na bramkę miał jeszcze Olesiński (w tym po kolejnym strzale przewrotką). Więcej bramek jednak już nie padło. Korona wygrała 5:1 i pokazała, że drzemie w niej duży potencjał. A przecież w drużynie Korony zabrakło m.in. Marcina Kraski czy Pawła Dzbeńskiego, którzy jesienią często wybiegali w pierwszej jedenastce.

Więcej o meczu już jutro w naszym serwisie.

Korona Ostrołęka - KS Łomianki 5:1 (1:1)
Bramki: 30. 55. 61. Staszczuk, 81. Olesiński, 83. Drężewski - 38. Kielak

Korona: Łyziński - D. Jastrzębski, Kaliszewski (85. Kowalczyk), Malinowski, Skorupka (87. Borkowski), Gąska, Strzeżysz, K. Jastrzębski, Staszczuk (75. Drężewski), Olesiński, Dzwonkowski (68. Laska).