IV liga: Korona przełamała złą passę, Narew sensacyjnie przegrała

Piłka nożna 20 października 2013 Komentarzy

19 października ostrołęckie drużyny piłkarskie rozegrały swoje kolejne mecze w IV lidze mazowieckiej. Lepiej wypadli piłkarze Korony HiD, którzy ograli na wyjeździe Naprzód Skórzec. Narew zanotowała sporą wpadkę w Sochaczewie, gdzie przegrała z jedną z najsłabszych drużyn ligi.

Piłkarze Korony HiD doskonale rozpoczęli mecz z Naprzodem Skórzec. Już w trzeciej minucie Paweł Dzbeński po bardzo ładnej akcji umieścił piłkę w siatce, dzięki czemu podopiecznym Tomasza Słowika grało się łatwiej w kolejnych fragmentach meczu. W drugiej połowie Dzbeński skopiował swój wyczyn i tym samym ostrołęcka Korona HiD przerwała złą passę, która zakończyła się na sześciu porażkach z rzędu.

Gorzej wypadła Narew, która była murowanym faworytem meczu z Bzurą Chodaków. Spotkanie, które zostało rozegrane w Sochaczewie, nie było piorunującym widowiskiem. Gospodarze wyszli na prowadzeniu dokładnie na półmetku pierwszej części gry. W 37. minucie podanie Mateusza Sowy na bramkę zamienił Tomasz Niedźwiecki i było 1:1. W drugiej odsłonie gra toczyła się w środku pola, lecz ostateczny cios zadali gospodarze - na dziewięć minut przed końcem Andrzej Łyziński został pokonany po raz drugi i trzy punkty zostały w Sochaczewie, co jest dość sporą sensacją.

W tabeli IV ligi Narew znajduje się na dziesiątym miejscu z dorobkiem 19 punktów, Korona HiD ma jedno "oczko" mniej i jest dwunasta. W przyszły weekend obie ostrołęckie drużyny zagrają przed własną publicznością - Narew w sobotę o 15.00 podejmie Polonię Warszawa, Korona HiD w niedzielę o 13.00 zagra z MKS Ciechanów.

Naprzód Skórzec - Korona HiD Ostrołęka 0:2 (0:1)